RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Kolejna osoba odchodzi z PO. To były wiceprezydent Kielc

Kubiec wskazał „od dłuższego czasu dostrzegał deficyt dyskusji” (fot. PAP/Radek Pietruszka; YouTUbe/iTV Kielce)
Kubiec wskazał „od dłuższego czasu dostrzegał deficyt dyskusji” (fot. PAP/Radek Pietruszka; YouTUbe/iTV Kielce)

Szef PO w Kielcach, były wiceprezydent miasta Arkadiusz Kubiec, odchodzi z Platformy Obywatelskiej. „Decyzja, którą podjąłem, związana jest z oceną działalności organizacji w regionie świętokrzyskim” – napisał Kubiec w oświadczeniu przesłanym mediom.

Poseł PO o kulisach buntu w partii. „Wielu członków mówi o odejściu”

Wielu członków PO w różnych rozmowach mówi o faktycznym zamiarze odejścia z partii – przyznaje poseł Platformy Ireneusz Raś. Przedstawiciel...

zobacz więcej

„Decyzja jest głęboko przemyślana i wynika z refleksji, jakie towarzyszą mi od dłuższego czasu. Są one związane z oceną działalności organizacji w regionie świętokrzyskim, której linia postępowania oraz standardy funkcjonowania coraz częściej rozmijały się z wyznawanymi przeze mnie wartościami działalności publicznej” – czytamy w oświadczeniu szefa PO w Kielcach.

Kubiec dodał, że „od dłuższego czasu dostrzegał również deficyt dyskusji i poważnej debaty nad sprawami wewnętrznymi, a także brak skupienia na tym, co nas łączy i na rozwiązywaniu konkretnych problemów”.

Kubiec od 2018 r. pełnił funkcję wiceprezydenta Kielc. W połowie kwietnia tego roku został odwołany ze stanowiska, a Bogdan Wenta na jego miejsce powołał jego partyjną koleżankę Agatę Wojdę.

„W okresie pełnienia przeze mnie służby samorządowej, w związku z wykonywaniem mandatu radnego miasta oraz pełnieniem funkcji zastępcy prezydenta, starałem się wykazywać najwyższą lojalnością wobec mieszkańców. Promowane przeze mnie standardy dobrego samorządu i etyki urzędniczej nie zawsze spotykały się ze zrozumieniem środowiska politycznego, z którego się wywodziłem” – podkreślił Kubiec.

Mówiąc o przyszłości PO dodał, że „wierzy jednak, że na refleksję nie jest za późno”. „Wierzę, że wewnętrzna dyskusja i autorytet wielu wartościowych osób, które nadal tworzą Platformę Obywatelską, pozwolą przywrócić w jej działalności należne miejsce ideałom, które przyświecały jej Twórcom” – zaznaczył były wiceprezydent Kielc.

źródło:

Zobacz więcej