RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Jakie konsekwencje dla posłów PiS przeciwnych ratyfikacji?

Sejm przyjął we wtorek ustawę wyrażającą zgodę na ratyfikację decyzji o zwiększeniu zasobów własnych UE (fot. PAP/Rafał Guz)
Sejm przyjął we wtorek ustawę wyrażającą zgodę na ratyfikację decyzji o zwiększeniu zasobów własnych UE (fot. PAP/Rafał Guz)

Prawdopodobnie w przyszłym tygodniu prezydium klubu PiS podejmie decyzje w sprawie konsekwencji wobec posłów PiS głosujących przeciw ustawie ratyfikacyjnej – powiedział w sobotę wicerzecznik PiS Radosław Fogiel.

Ratyfikacja Funduszu Odbudowy a zmiana rządu? Ekspert: jedno do drugiego ma się nijak

Trudno wskazać związek między uchwalaniem kolejnych ustaw mających doprowadzić do wdrożenia Krajowego Planu Odbudowy, w tym ratyfikacji Funduszu...

zobacz więcej

Sejm przyjął we wtorek ustawę wyrażającą zgodę na ratyfikację decyzji o zwiększeniu zasobów własnych UE dotyczącą m.in. Funduszu Odbudowy. Spośród 231 posłów klubu PiS biorących udział w głosowaniu 211 opowiedziało się za ratyfikacją. Mimo dyscypliny przeciwnych było 20 posłów klubu, w tym 17 posłów reprezentujących Solidarną Polskę oraz troje posłów należących do PiS.

Fogiel zapytany w „Śniadaniu w Trójce” Programu Trzeciego Polskiego Radia, czy będą konsekwencje wobec posłów klubu PiS, którzy zachowali się inaczej niż większość klubu, odpowiedział: „To będę decyzje prezydium klubu, prawdopodobnie w przyszłym tygodniu”.

Jak zaznaczył, posłowie z uwagi na dyscyplinę „z konsekwencjami raczej powinni się liczyć” . Dopytywany o charakter tych konsekwencji, zaznaczył, że jest szeregowym członkiem klubu i nie należy do jego władz.

– Są porządki parlamentarne, są porządki partyjne. Kiedy prezydium podejmie taką decyzję, ja ją poznam, z przyjemnością o niej poinformuję – powiedział zastępca rzecznika PiS.

CZYTAJ TAKŻE: Miażdżący sondaż dla PO. Innej decyzji oczekiwał nawet ich elektorat

źródło:

Zobacz więcej