RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Radykalna zmiany pogody. Temperatury poszybują w górę [PROGNOZA]

W niedzielę nastąpi radykalna zmiana w pogodzie. Temperatury poszybują w górę, będzie nawet 25 stopni. Jednak jeszcze w sobotę czeka nas chłodny, wietrzny i deszczowy dzień.

Kosmiczny pociąg przeleciał nad Polską [WIDEO]

Dokładnie o 22:43 w piątkowy wieczór nad Polskim niebem przeleciał sznur kosmicznego pociągu. Jest to pierwszy, dobrze widoczny wieczorny przelot w...

zobacz więcej

Prognoza pogody na weekend


W sobotę wciąż utrzymywać będzie się spore zachmurzenie. – Ale nie zabraknie też chwil słońca, zwłaszcza na zachodzie kraju – przekazał synoptyk IMGW Kamil Walczak.

Opady deszczu możliwe są w całym kraju, głównie na północnym wschodzie. Tam miejscami może spaść do 8-10 litrów wody na metr kwadratowy.

Temperatura maksymalna będzie wahać się od 10 stopni na wschodzie kraju do 13-14 stopni na zachodzie. Nieco chłodniej będzie na wybrzeżu i obszarach podgórskich, gdzie termometry pokażą 8-9 stopni. Będzie wietrznie, a podmuchy wiatru w porywach osiągną 55 km/h.

W niedzielę prognozowana jest znaczna poprawa pogody na obszarze całego kraju. – Dużo słońca, więcej chmur – jedynie na północy kraju, ale nie spodziewamy się, że będzie z nich padać – powiedział. Temperatura stopniowo będzie coraz wyższa. Najcieplej będzie na zachodzie, gdzie termometry pokażą nawet 24 stopni. Chłodniej będzie na północnym wschodzie i wschodzie, gdzie temperatura może wynosić 13-15 stopni.

– Niestety w wielu miejscach kraju, zwłaszcza w obszarach podgórskich, wiatr będzie porywisty , porywy mogą dochodzić do 65 km/h, ale przy tak wysokiej temperaturze uczucie chłodu nie powinno być bardzo duże – powiedział synoptyk.

źródło:
Zobacz więcej