RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Ranny leżał na drodze. Policjanci uratowali boćka [WIDEO]

Policjanci z Komisariatu Policji w Rucianem-Nidzie (woj. warmińsko-mazurskie) otrzymali zgłoszenie, że w miejscowości Osiniak -Piotrowo na drodze leży ranny bocian, który nie może się podnieść. Natychmiast ruszyli ptakowi na pomoc.

Łódzki doktor Dolittle. Policja pomogła rannemu bocianowi

Nietypowego zadania musieli podjąć się policjanci z Opoczna, którzy zostali wezwani przez mieszkańców Feliksowa na pomoc rannemu bocianowi. Silny...

zobacz więcej

Funkcjonariusze pojechali sprawdzić tę informację. Rzeczywiście, we wskazanej miejscowości, na środku drogi leżał bocian, który nie mógł wstać.

Najprawdopodobniej ptak miał uszkodzone nogi. Istniało zagrożenie, że zostanie potrącony przez samochód lub zagryziony przez jakieś zwierzę. Policjanci natychmiast przystąpili do działania.

Pod opieką specjalistów


Wyciągnęli z radiowozu plandekę. Jeden z mundurowych okrył nią bociana i bezpiecznie przeniósł go na prywatną posesję tak, aby nic mu się nie stało. W międzyczasie policjanci powiadomili pracownika Ośrodka Rehabilitacji Bocianów znajdującego się w Mazurskim Parku Krajobrazowym o rannym bocianie.

Ptak trafił do specjalistycznego ośrodka w Krutyni.

źródło:
Zobacz więcej