RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Szczepienia przeciw COVID-19 w zakładach pracy. Ruszyła rejestracja

W Polsce wykonano dotąd prawie 12 mln szczepień przeciw COVID-19 (fot. PAP/Maciej Kulczyński)
W Polsce wykonano dotąd prawie 12 mln szczepień przeciw COVID-19 (fot. PAP/Maciej Kulczyński)

Ruszyła rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 w zakładach pracy. Warunkiem zgłoszenia jest zgromadzenie 300 osób – pracowników bądź pracowników i ich rodzin chcących się zaszczepić.

Koronawirus w Polsce. Nowe dane o zakażeniach i zgonach

Koronawirus w Polsce. W poniedziałek 3 maja Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 2525 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Z danych resortu...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Na stronie Rządowego Centrum Bezpieczeństwa od wtorku jest dostępny formularz zgłoszeniowy, za pośrednictwem którego zakłady pracy mogą zgłaszać chęć szczepienia.

Zakład pracy może zgłosić pracowników, członków samorządów zawodowych i stowarzyszeń branżowych, osoby współpracujące (zatrudnione na umowę cywilnoprawną lub prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą), studentów, którzy ukończyli 18. rok życia (zgłasza szkoła wyższa), członków rodzin tych osób.

Warunki szczepień


Szczepienia pracowników możliwe będą tylko w tych miejscach, gdzie pracodawcy uda się zebrać minimum 300 chętnych do przyjęcia preparatu. Pracodawca, który zbierze wystarczającą liczbę chętnych, będzie odpowiadał za nawiązanie współpracy z istniejącym punktem szczepień, który zgodzi się zorganizować proces szczepień jego pracowników.

Jak mówił tydzień temu szef KPRM Michał Dworczyk, będzie decydowała kolejność zgłoszeń. Zaznaczył, że w związku z ograniczeniami dostaw szczepionek w najbliższym czasie nie da się precyzyjnie określić, kiedy ruszą szczepienia w zakładach. – Jesteśmy przekonani, że one rozpoczną się jeszcze w maju – podkreślił. W poniedziałek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 2525 nowych zakażeń koronawirusem, zmarło 37 osób. Od początku epidemii badania potwierdziły zakażenie u 2 805 756 osób, z których 68 105 zmarło.

W Polsce wykonano dotąd prawie 12 mln szczepień przeciw COVID-19. W pełni zaszczepionych, czyli dwiema dawkami >szczepionek firm Pfizer, Moderna i AstraZeneca lub jednodawkowym preparatem Johnson&Johnson, jest blisko 3 mln osób – wynika z informacji zamieszczonej na rządowej stronie poświęconej szczepieniom.

źródło:

Zobacz więcej