RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Koronawirus. Najmniejsza od roku liczba zgonów w Wielkiej Brytanii

Wielka Brytania jest jednym z najbardziej dotkniętych przez pandemię krajów (fot. PAP/EPA/ANDY RAIN)
Wielka Brytania jest jednym z najbardziej dotkniętych przez pandemię krajów (fot. PAP/EPA/ANDY RAIN)

Zaledwie jeden zgon z powodu COVID-19 zarejestrowano w ciągu ostatniej doby w Wielkiej Brytanii, co jest najniższym bilansem od 30 sierpnia 2020 roku – podał w poniedziałek brytyjski rząd. Liczba szczepionek przeciw COVID-19 przekroczyła tymczasem 50 mln.

Indie: Rekordowa liczba zgonów z powodu COVID-19

Liczba nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Indiach nieznacznie spadła w niedzielę. Odnotowano jednak reordową liczbę zgonów z powodu...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Wprawdzie bilanse zgonów dotyczące weekendów, czyli podawane w niedziele i poniedziałki, są zwykle najniższe w tygodniu, ale bieżący jest także wyraźnie niższy od tego z zeszłego poniedziałku i sprzed dwóch tygodni. Potwierdza to stale spadającą liczbę zgonów – w ciągu ostatnich siedmiu dni zarejestrowano ich 105 – o 35 proc. mniej niż w poprzednich siedmiu dniach.

Spada także liczba wykrywanych zakażeń koronawirusem. Podany w poniedziałek bilans – 1649 – jest minimalnie niższy od tego z niedzieli, ale oba są najmniejszymi od 2 września. Natomiast w ciągu ostatnich siedmiu dni wykryto ich 14,9 tys. – o 7,8 proc. mniej niż w poprzednich siedmiu.

Od początku epidemii w Wielkiej Brytanii stwierdzono 4,42 mln infekcji, z powodu których zmarło 127 539 osób. To odpowiednio siódma i piąta najwyższa liczba na świecie.

Poprawiająca się sytuacja epidemiczna jest związana z szybko prowadzonym programem szczepień. W poniedziałek brytyjski rząd poinformował o przekroczeniu 50 mln podanych dawek. Do niedzieli włącznie podano ich dokładnie 50 089 549, z czego prawie 34,59 mln to pierwsze dawki, a 15,5 mln – drugie.

Przynajmniej jedną dawką zaszczepione zostało 65,7 proc. dorosłych mieszkańców kraju, dwiema – 29,4 proc. Zgodnie z planem brytyjskiego rządu do końca lipca wszyscy dorośli mieszkańcy kraju mają mieć możliwość zaszczepienia się przynajmniej pierwszą dawką.

źródło:

Zobacz więcej