RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Bill Gates i Melinda Gates się rozwodzą

Melinda i Bill zaczęli się spotykać w 1987 roku (fot. PAP/EPA/ANDREW GOMBERT)
Melinda i Bill zaczęli się spotykać w 1987 roku (fot. PAP/EPA/ANDREW GOMBERT)

Po 27 latach małżeństwa Bill i Melinda Gatesowie opublikowali opublikowali na Twitterze wpis z informacją, że ich związek dobiegł końca. „Nie jesteśmy już w stanie rozwijać się dłużej jako para” – wyjaśnili we wspólnym oświadczeniu. Poprosili także o spokój i przestrzeń dla swojej rodziny, gdyż zaczynają „nawigować” po nowej rzeczywistości.

Najbogatszy człowiek świata już po rozwodzie. Była żona dostanie grube miliardy dolarów

To był najdroższy rozwód w historii. Sąd w stanie Waszyngton oficjalnie zatwierdził rozstanie prezesa koncernu Amazon Jeff Bezos i MacKenzie Bezos....

zobacz więcej

Po tym, co o tym małżeństwie powiedziała Melinda Gates przy okazji 25. rocznicy, można było wysnuć wniosek, że to nie był łatwy związek. Bill w jej opowieściach jawił się jako pochłonięty pracą i lekturami geniusz. Nie oznacza to jednak, że związek był nieudany. Wręcz przeciwnie.

Ślub wzięli na hawajskiej wyspie Lanai 1 stycznia 1994 r., po siedmiu latach spotykania się. Mają troje dzieci: 21-letniego syna Rory'ego Johna i córki Phoebe Adele, 18 lat i Jennifer Katharine, 25. Dumni są także ze swojej Fundacji Billa i Melindy Gatesów, która od 2000 r. przekazała ponad 50 mld dolarów na cele charytatywne.

– To absolutnie partnerstwo równych sobie. Dla nas obojga ważne jest, aby świat zrozumiał, że prowadzimy to miejsce razem. To są nasze wspólne wartości – przekonywała Melinda w jednym z wywiadów.

Teraz Bill, jeden z najbogatszych ludzi na świecie, który zgromadził majątek wart 130 mld dolarów, i jego żona Melinda będą je wcielać w życie oddzielnie, choć będą współpracować w ramach fundacji. Co to konkretnie oznacza dla 65-letniego założyciela koncernu Microsoft i jego 56-letniej żony? Prośba o zrozumienie, uszanowanie trudnego momentu i spokój, wydaje się znaczyć, że para jest dopiero na początku rozwodowych ustaleń.

Na początku tego roku Gates ostrzegł, że świat musi być przygotowany na kolejne pandemie, które mogą być znacznie groźniejsze od obecnej. Mówił też, że jest zszokowany „szalonymi” i „nikczemnymi” teoriami spiskowymi wymierzonymi w niego w ostatnich miesiącach.

źródło:

Zobacz więcej