RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Ambasador USA w Rosji: Dobrowolnie kraju nie opuszczę

John Sullivan nie chce opuścić Rosji (fot. Win McNamee/Getty Images)
John Sullivan nie chce opuścić Rosji (fot. Win McNamee/Getty Images)

Amerykański ambasador nie zamierza dobrowolnie opuszczać Rosji – podał rosyjski portal informacyjny Rambler. John Sullivan zapowiedział, że wyjedzie z kraju, w którym pełni misję, tylko na wyraźne żądanie Moskwy. Wcześniej przedstawiciele Kremla i Ministerstwa Spraw Zagranicznych rekomendowali dyplomacie, aby udał się do Waszyngtonu na konsultacje.

Czechy rozważają dalsze kroki wobec Rosji

Czechy rozważają dalsze kroki wobec Rosji. Moskwa wydaliła w niedzielę 20 pracowników czeskiej ambasady. To reakcja na wydalenie wcześniej przez...

zobacz więcej

W zeszłym tygodniu Stany Zjednoczone wydaliły 10 rosyjskich dyplomatów. W odpowiedzi Rosja poleciła, aby 10 Amerykanów opuściło jej terytorium. Jednocześnie na poziomie resortu spraw zagranicznych i administracji prezydenta rekomendowano amerykańskiemu ambasadorowi czasowy wyjazd z Rosji.

Według portalu Rambler John Sullivan odmówił i zapowiedział, że wyjedzie, gdy Rosja go do tego zmusi.

W zeszłym tygodniu również Polska wydaliła trzech rosyjskich dyplomatów. W odpowiedzi Rosja zapowiedziała wydalenie pięciu Polaków. 

Jednak do tej pory nie wręczono ambasadorowi naszego kraju Krzysztofowi Krajewskiemu odpowiedniej noty. Także Czesi uznali za persona non grata 18 Rosjan, a Moskwa wydaliła 20 Czechów.

Zobacz także: USA mają ogłosić nowe sankcje wobec Rosji


źródło:
Zobacz więcej