RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Trzaskowski ma nową rzeczniczkę. „Nie będzie polityki”

Rafał Trzaskowski (fot. Attila Husejnow/SOPA Images/LightRocket via Getty Images, facebook.com/Monika Beuth-Lutyk))
Rafał Trzaskowski (fot. Attila Husejnow/SOPA Images/LightRocket via Getty Images, facebook.com/Monika Beuth-Lutyk))

Monika Beuth-Lutyk zastąpiła Karolinę Gałecką na stanowisku rzeczniczki prasowej Urzędu m.st. Warszawy. Jak zaznaczyła w pierwszym wpisie na Twitterze, w jej pracy nie będzie polityki i słownych „szarpanek”.

Trzaskowski za podwyżki opłat za śmieci obwinia rząd. Jak jest naprawdę?

Tłumacząc niepopularną wśród warszawiaków podwyżkę opłat za śmieci, prezydent miasta Rafał Trzaskowski obwinia rząd Zjednoczonej Prawicy. Twierdzi,...

zobacz więcej

Karolina Gałecka ustępuje z funkcji po 13 miesiącach. Oprócz rzeczniczki prasowej była wicedyrektor biura marketingu.

„Po uporządkowaniu polityki informacyjnej miasta przyszedł czas na kolejne wyzwania” – poinformowała w ostatnich dniach Karolina Gałecka na Twitterze. „Pozostaję w strukturach miejskich, kontynuując pracę na rzecz prezydenta Rafała Trzaskowskiego” – dodała ustępująca i dobrze oceniana przez dziennikarzy rzeczniczka.

Jej miejsce zajmie teraz Monika Beuth-Lutyk. „Dzień dobry! Dzisiaj zaczynam pracę jako rzeczniczka prasowa Warszawy” – poinformowała.

Jak zaznaczyła, jej celem jest „informowanie, ułatwianie pracy dziennikarzom, rzetelnie i najlepiej szybko”.

Zobacz także:  Trzaskowski odpowiedział na apel mieszkańców. Wykorzystał pewną sztuczkę


 „Jestem urzędniczką, traktuję to serio i etycznie. Nie będzie polityki ani słownych »szarpanek«. Zapraszam do współpracy!” – podkreśliła Monika Beuth-Lutyk.

Na jej nowym koncie na Twitterze znajdują się dotychczas zaledwie dwa tweety. Z kolei na Facebooku Beuth-Lutyk dodaje posty z ośmioma gwiazdkami (wulgarnym hasłem atakującym Prawo i Sprawiedliwość), memy kpiące z prezydenta Andrzeja Dudy, premiera Mateusza Morawieckiego czy wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego.

Monika Beuth-Lutyk otwarcie wspiera też środowiska proaborcyjne związane ze Strajkiem Kobiet. „Piekło Kobiet”, „Dziś sędziowie jutro ty”, „#JestemDzikiem”, „Wspieram Tęczowy Piątek” – to niektóre z nakładek w mediach społecznościowych, z których chętnie korzystała w przeszłości nowa rzeczniczka.

źródło:
Zobacz więcej