RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Prawie pięć lat bez odpowiedzi. Adam Bodnar zlekceważył wiernych [WIDEO]

Zlekceważeni przez rzecznika praw obywatelskich Adama Bodnara czują się pastorzy z Centrum Chrześcijańskiego „Tylko Jezus” w Krapkowicach na Opolszczyźnie. Skarga na starostę krapkowickiego, którą napisali aż pięć lat temu, wciąż czeka na odpowiedź RPO.

Bodnar: Wyrok Trybunału Konstytucyjnego mnie wiąże

Niezależnie od tego, co myślę o TK, o zasiadających w nim osobach, o wyroku i wszystkich zastrzeżeniach, które przedstawiałem w postępowaniu, wyrok...

zobacz więcej

Skarga na starostę Macieja Sonika dotyczyła lekcji religii dla dzieci członków centrum, których przeprowadzenie miał utrudniać samorządowiec. Najwyraźniej gdzieś utknęła. Problem rzeczywiście został rozwiązany, ale odpowiedzi RPO nie ma do dziś.

Być może dotyczyła chrześcijańskiego kościoła, religii chrześcijańskiej, być może miała zbyt mały zasięg, ponieważ dotyczyły kilkuset osób, które reprezentowaliśmy – mówi TVP3 Opole Roman Chmielewski, pastor Centrum Chrześcijańskiego „Tylko Jezus”.

Członkom wspólnoty w prowadzeniu zajęć religii pomogły urząd miejski w Krapkowicach i opolski ratusz. Mimo to brak odpowiedzi na pismo do Adama Bodnara z 2016 r. – zdaniem posła Janusza Kowalskiego – jest „skandaliczny”.

– Pięć lat obywatel wyznania zielonoświątkowego czeka na informację o Rzecznika Praw Obywatelskich. Gdyby należał do środowiska LBGT, otrzymałby odpowiedź w 24 godziny. To pokazuje, jak nierówno Adam Bodnar traktował i traktuje obywateli – ocenia poseł Solidarnej Polski.źródło:
Zobacz więcej