RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Nowe informacje na temat zdrowia Piotra Semki

Piotr Semka (fot. PAP/Wojciech Olkuśnik)
Piotr Semka (fot. PAP/Wojciech Olkuśnik)

„Piotr wraca do zdrowia” – napisał na Twitterze redaktor TVP Jacek Łęski. Przyznał jednak, że kolegę – znanego dziennikarza czeka długa rehabilitacja.

Podpalenie i ataki na pro-liferów. „Szkoda, że matki was nie wyskrobały”

W Krakowie podpalono samochód z antyaborcyjnymi hasłami. Fundacja Pro-Prawo do Życia zbiera podpisy pod nową inicjatywą ustawodawczą. Jak tłumaczą,...

zobacz więcej

Pod koniec marca media obiegła informacja, że dziennikarz Piotr Semka ma koronawirusa. Szybko okazało się, że jego stan jest poważny.

„Dotarła do mnie informacja, że pod respirator trafił jeden z najwybitniejszych dziennikarzy politycznych w Polsce, red. Piotr Semka; panu redaktorowi życzę dużo siły w jego walce i przyłączam się do modlitwy, którą w intencji jego zdrowia prowadzą przyjaciele” –  napisał na Facebooku premier Mateusz Morawiecki.

Na początku kwietnia do sprawy publicznie odniósł się również szef TVP Jacek Kurski. Jak się okazało,  Piotr Semka leżał w tym czasie w szpitalu MSWiA w Warszawie i był w stanie śpiączki farmakologicznej.

„Jest szansa, że Piotr przeżyje. Sytuacja jest lepsza niż jeszcze kilka dni temu. Teraz pozostaje modlitwa” – mówił Kurski.

Zobacz także -> Piotr Semka – „człowiek, który łączy środowiska”. „Czekamy, aż wróci”

Teraz dziennikarz TVP Jacek Łęski napisał w sieci, że od lekarzy opiekujących się Piotrem Semką płyną dobre informacje.

„Piotr wraca do zdrowia. Czeka go długa rehabilitacja, ale wyraźnie idzie ku lepszemu. Bogu niech będą dzięki” – skomentował.

źródło:
Zobacz więcej