RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Kiedy odmrażanie gospodarki? Premier podał możliwy termin

Premier Mateusz Morawiecki (fot. Adam Guz/KPRM)
Premier Mateusz Morawiecki (fot. Adam Guz/KPRM)

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział na konferencji prasowej w Lubinie, że przełom maja i czerwca może być czasem odmrażania gospodarki. Zaznaczył, że od tego momentu dzieli nas kilka tygodni, ale wszystko zależy od tempa i zainteresowania szczepieniami przeciwko COVID-19.

Powrót do szkół w kwietniu? Komentarz szefa Rady Medycznej

Od poniedziałku 19 kwietnia wróciło funkcjonowanie przedszkoli, żłobków i klubów malucha. Czy jeszcze w tym miesiącu nastąpi przejście na naukę...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

– Ten program może w najbliższych kilku tygodniach, dzięki zwiększonej liczbie dawek, a przede wszystkim dzięki przygotowaniu bardzo szerokiej oferty punktów szczepień, doprowadzić do tego, że wreszcie za te już może krótsze niż dłuższe kilka tygodni, przełom maja i czerwca, będzie można naprawdę znaczną część naszej gospodarki odmrażać. Niektóre jej elementy wcześniej, niektóre trochę później – zadeklarował Mateusz Morawiecki.

Rano w Legnicy premier ogłosił, że od 10 maja będzie możliwa rejestracja na szczepienia dla wszystkich dorosłych. Do tej daty mają zostać wystawione e-skierowania.

Program szczepień w Polsce


Do tej pory pierwszą dawkę szczepionki przyjęło w Polsce blisko 6 milionów 600 tysięcy osób. Liczba w pełni zaszczepionych to prawie 2 miliony 300 tysięcy.

Czytaj także: Premier: Chcemy, by od 10 maja każdy dorosły mógł zapisać się na szczepienie

źródło:
Zobacz więcej