RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Wróblewski: Będę rzecznikiem praw i wolności wszystkich Polaków

Jeśli zostanę wybrany Rzecznikiem Praw Obywatelskich, będę rzecznikiem praw i wolności wszystkich Polaków. Nie będę rzecznikiem ani rządu, ani opozycji. Będę stał tylko i wyłącznie po stronie obywateli – oświadczył Bartłomiej Wróblewski na konferencji prasowej w Sejmie.

Sejm powołał Bartłomieja Wróblewskiego na stanowisko Rzecznika Praw Obywatelskich

Sejm powołał w czwartek posła PiS Bartłomieja Wróblewskiego na stanowisko Rzecznika Praw Obywatelskich. To już czwarta próba wyboru nowego RPO....

zobacz więcej

Sejm wybrał posła PiS Bartłomieja Wróblewskiego na Rzecznika Praw Obywatelskich. Za tą kandydaturą głosowało 240 posłów, 201 było przeciwko, a 11 osób wstrzymało się od głosu. Teraz jego kandydaturę musi zaakceptować Senat.

Na konferencji w Sejmie Wróblewski poinformował, że w najbliższych dniach skieruje pismo do marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego z prośbą o spotkanie.

– Skieruję podobne pisma do wszystkich klubów i kół senackich. Będę starał się w kolejnych tygodniach spotkać z możliwie wieloma paniami i panami senatorami. Zależy mi na rozmowie, na dialogu – powiedział Wróblewski.

Oświadczenie kandydata na RPO


– Gdy zostanę rzecznikiem, będę mówił wyłącznie głosem konstytucji i ustaw. Zamierzam opuścić polityczną agorę, ale także nie angażować się w spory ideologiczne. Od tego jest parlament, który podejmuje decyzje. Rolą rzecznika jest egzekwowanie wolności i praw, stanie po stronie obywateli – podkreślił.

Czytaj także: Konstytucyjność ustawy o RPO. O co chodzi w sprawie Bodnara przed TK

źródło:
Zobacz więcej