RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

GIS wycofał ze sprzedaży olej z nasion gorczycy

Nadmierne spożycie może doprowadzić do uszkodzenia mięśnia sercowego (fot. Shutterstock/Khawaja gulam fareed)
Nadmierne spożycie może doprowadzić do uszkodzenia mięśnia sercowego (fot. Shutterstock/Khawaja gulam fareed)

Olej z nasion gorczycy wyprodukowany dla firmy FSF Olej został wycofany ze sprzedaży przez Główny Inspektorat Sanitarny. Na podstawie badań przeprowadzonych przez Państwową Inspekcję Sanitarną stwierdzono przekroczenie najwyższego dopuszczalnego poziomu kwasu erukowego.

Tlenek etylenu w kurkumie. GIS wycofuje produkty

Główny Inspektorat Sanitarny poinformował o wycofaniu ze sprzedaży jednej partii kurkumy mielonej w słoiczku. Powodem jest wykrycie tlenku etylenu...

zobacz więcej

Kwas ma toksyczny charakter, a jego nadmierne spożycie może doprowadzić do stłuszczenia narządów i uszkodzenia mięśnia sercowego. Konsumenci, którzy kupili wskazany produkt, nie powinni go spożywać.

W ocenie ryzyka eksperci Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny poinformowali, że analizując narażenie konsumentów na oznaczony poziom zanieczyszczenia, produkt należy uznać za niebezpieczny dla zdrowia konsumentów.

Szczegóły dotyczące produktów


Olej z nasion gorczycy, tłoczony na zimno, 100 proc., 250 ml wyprodukowano dla FSF OLEJ, numer partii to MUMD28052. GIS przekazał, że firma rozpoczęła proces wycofywania produktu z rynku. Państwowa Inspekcja Sanitarna nadzoruje działania podejmowane przez przedsiębiorcę.

źródło:
Zobacz więcej