RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Kiedy powrót do szkół? „Wcześniej, niż się spodziewamy”

Od poniedziałków do żłobków i przedszkoli wracają najmłodsi. A kiedy przyjdzie czas na powrót dzieci do szkół? Wiceminister edukacji i nauki wierzy, że nastąpi to „szybciej, niż się spodziewamy”. – W przyszłym tygodniu zapadną kolejne decyzje – powiedział w programie „#Jedziemy” w TVP Info Tomasz Rzymkowski.

Kiedy powrót do nauki stacjonarnej? Jest nowe rozporządzenie

Od najbliższego poniedziałku do pracy stacjonarnej wracają placówki wychowania przedszkolnego. Dodatkowo możliwe będzie prowadzenie zajęć...

zobacz więcej

Bardzo chcemy tego, aby dzieci jak najszybciej wróciły do szkół. Od poniedziałku otwieramy żłobki i przedszkola i będziemy przyglądać się sytuacji. W przyszłym tygodniu podejmiemy decyzje dotyczące kolejnych klas szkół podstawowych – zadeklarował wiceminister.

Kiedy decyzja o powrocie do szkół?


Do 25 kwietnia została wydłużona nauka zdalna dla wszystkich uczniów. Rzymkowski wierzy w to, że jeszcze w tym roku szkolnym szkoły będą pracować w normalnym trybie.

– Perspektywa czerwca jest bardzo odległa. Bardzo liczę na to, że sytuacja wróci do normy wcześniej, niż się tego spodziewamy – dodał.

Co z egzaminami ósmoklasistów i maturami?

Kolejne decyzje ws. szkół i starszych roczników. Czarnek wskazał termin

Jeśli malejąca tendencja zakażeń się utrzyma, to część uczniów wróci do szkół jeszcze w kwietniu – podkreśla minister edukacji i nauki Przemysław...

zobacz więcej

Rzymkowski pytany był także o egzaminy ósmoklasistów oraz matury. Niedawno Robert Biedroń zaapelował o zaszczepienie „wszystkich osób zaangażowanych w ich przebieg”.

– To kuriozalna propozycja. Gdyby Biedroń interesował się tym, co dzieje się w Polsce, to wiedziałby, że nauczyciele i pracownicy Centralnych Komisji Egzaminacyjnych, jeśli tylko wyrazili taką chęć, są już zaszczepieni. Dotyczy to także innych osób, które będą zaangażowane w przebieg egzaminów ósmoklasistów i matury – podkreślił Rzymkowski.

Warunki będą bezpieczne zarówno dla abiturientów, jak i osób, które dbają o ich przebieg – stanowczo dodał.

Rzymkowski przypomniał, że tak jak przed rokiem, nie odbędą się matury ustne, a podczas pisemnej części egzaminów zachowany będzie pełny reżim sanitarny.

 

źródło:
Zobacz więcej