RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Co policjant robi po pracy? Nietypowe hobby funkcjonariusza z Lubartowa

Cezary Lik odnosi sukcesy w kulturystyce (fot. Policja lubelska)
Cezary Lik odnosi sukcesy w kulturystyce (fot. Policja lubelska)

Czy to najlepiej wysportowany funkcjonariusz w Polsce? Wiele na to wskazuje. Polska policja pochwaliła się osiągnięciami sierż. sztab. Cezarego Lika, który swoją pracę łączy z pełną poświęcenia pasją. I to z sukcesami.

Wyrzucił przez balkon babcię. Areszt dla mężczyzny

Suwalski sąd rejonowy aresztował na 3 miesiące 25-letniego mieszkańca Suwałk (Podlaskie), który wyrzucił swoją babcię przez balkon mieszkania na...

zobacz więcej

Lik może pochwalić się osiągnięciami w… kulturystyce. Policjant niedawno zgarnął brązowy medal Międzynarodowego Festiwalu Sportów Sylwetkowych organizowanego przez National Physique Committe Worldwide. To największa na świecie organizacja zrzeszająca kulturystów amatorów.

Funkcjonariusz policji z Lubartowa w województwie lubelskim świetnie spisał się także w mistrzostwach Polski, zajmując znakomite, piąte miejsce w kategorii do 90 kg.

Lik od kilkunastu lat pracuje w lubartowskiej policji. Po służbie ćwiczy w klubie MKS Lubartów. Jak sam mówi muskulaturę zawdzięcza wieloletnim treningom i całemu mnóstwu wyrzeczeń.

– Na stole wielkanocnym nawet nie dotknąłem kiełbasy. Miałem swoje jedzenie. Z tym sportem jestem związany od 20 lat. Jestem trenerem personalnym i dietetykiem sportowym, dlatego mogę sam sobie wprowadzać zamienniki posiłków – mówi policjant kulturysta.

Jak wyglądały przygotowania do zawodów kulturystycznych?

– Tym razem zajęły mi tak naprawdę półtora miesiąca. To jest ścisły rygor dietetyczny. Treningu siłowego wychodziło pięć razy, a cardio 7 razy w tygodniu na czczo po 45 minut, przy czym po każdym siłowym dodatkowo 25 min. interwału – dodał w jednym z wywiadów.

 

źródło:
Zobacz więcej