RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Budka polubił pogardliwy wpis o dziennikarce TVN

(fot. PAP/W.Olkuśnik, D.Majewski/Forum)
(fot. PAP/W.Olkuśnik, D.Majewski/Forum)

Olejnik obrażona na Trzaskowskiego za całokształt. To nie jest dociekliwe dziennikarstwo. To zgryźliwa, starsza pani z fochem – napisała o Monice Olejnik jedna z użytkowniczek Twittera. Wpis polubił lider PO Borys Budka.

Wpis polubiony przez Budkę skomentowali m.in. dziennikarze tygodnika „Wprost” Joanna Miziołek i Marcin Dobski.

Trzaskowski pytany w TVN24 o gotowość opozycji do ewentualnych wcześniejszych wyborów parlamentarnych, które miałyby się odbyć po zakończeniu pandemii koronawirusa, zapewnił, że ta gotowość jest.

– Kiedy takie wybory by zostały ogłoszone, to na pewno scena polityczna i porozumienie między partiami opozycyjnymi przyspieszy, bo dzisiaj w pewnym sensie wszyscy działają w założeniu, że (są jeszcze) dwa lata do wyborów – mówił prezydent Warszawy.

Konkurencja w opozycji


Jego zdaniem „jest pewnego rodzaju konkurencja po stronie opozycyjnej, natomiast gdyby (prezes PiS Jarosław) Kaczyński zdecydował się na ten ruch (przeprowadzenia wcześniejszych wyborów), to sprawy przyspieszą”. Dodał, że „istotnych osób po stronie opozycyjnej, liderów, jest kilkoro, ale na pewno będziemy się w stanie porozumieć, bo wszystkie partie opozycyjne są świadome, że musi być porozumienie, żebyśmy mogli wygrać wybory z PiS”.

Dopytywany przez Monikę Olejnik, kto byłby twarzą opozycji podczas wyborów, Trzaskowski zauważył, że przewodniczącym Platformy Obywatelskiej jest Borys Budka.

Czytaj także: Trzaskowski zamiast Budki? Poseł KO: Trzeba pomyśleć o zmianie personalnej [WIDEO]

źródło:
Zobacz więcej