RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Premier: Do czerwca samej szczepionki Pfizer mamy otrzymać ok. 4,2 mln dawek

Premier Mateusz Morawiecki (fot. PAP/Wojciech Olkuśnik; Shutterstock)
Premier Mateusz Morawiecki (fot. PAP/Wojciech Olkuśnik; Shutterstock)

Producent szczepionki Pfizer poinformował, że od 26 kwietnia rozpocznie wysyłanie kolejnych dawek do UE. Łącznie do czerwca samej szczepionki Pfizer mamy otrzymać około 4,2 mln dawek – poinformował w czwartek premier Mateusz Morawiecki.

Szczepionka Johnson & Johnson. Przypadki zakrzepicy są „ultra rzadkie” [WIDEO]

Na ten moment Europejska Agencja Leków nie wprowadza żadnych restrykcji dotyczących szczepionki Johnson & Johnson; korzyści płynące z użycia tej...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Informacje dotyczące szczepionki Pfizera premier przekazał w mediach społecznościowych. „Dobra informacja, która dotarła właśnie do URPL, WMiPB (Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych). Producent szczepionki Pfizer poinformował, że od 26 kwietnia rozpocznie wysyłanie kolejnych dawek do Unii Europejskiej” – przekazał Mateusz Morawiecki.

Jak wymieniał szef rządu, w kwietniu do Polski ma trafić 418 tys. dawek, w maju – 1,2 mln dawek, a w czerwcu – 2,5 mln dawek. „Łącznie do czerwca samej szczepionki Pfizer mamy otrzymać około 4,2 miliona dawek” – podał i dodał, że harmonogram tygodniowych dostaw będzie znany wkrótce.

„To wspaniała wiadomość dla naszego Narodowego Programu Szczepień, który właśnie przyspieszył! A więc #SzczepimySię!” – zakończył wpis na Facebooku Morawiecki.

Dobra informacja, która dotarła właśnie do URPL,WMiPB. Producent szczepionki Pfizer poinformował, że od 26 kwietnia...

Opublikowany przez Mateusz Morawiecki Czwartek, 15 kwietnia 2021
Jak podano w czwartek w serwisie rządowym gov.pl, w Polsce wykonano dotąd 8 223 370 szczepień przeciw COVID–19, w tym pierwszą dawką 6 033 075 i 2 190 295 dawką drugą. Od 27 grudnia ub.r., do Polski dostarczono 10 032 440 dawek szczepionki.

Polscy pacjenci otrzymują obecnie dwudawkowe preparaty przeciw COVID–19, produkowane przez firmy Pfizer, Moderna i AstraZeneca. W środę, 14 kwietnia trafiła też do Polski pierwsza dostawa jednodawkowej szczepionki firmy Johnson & Johnson. Dostarczono ok. 120 tys. dawek. Preparat ma być stosowany m.in. u osób, które samodzielnie nie mogą dotrzeć do punktów szczepień.

Zobacz także: Przedszkola i żłobki otwarte. Naukowcy ocenili ryzyko zakażenia, byli zaskoczeni

źródło:

Zobacz więcej