RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Nie żyje aktorka znana z „Plebanii”, „Janosika” i „13 posterunku”

Ewa Wawrzoń miała 83 lata (fot. TVP)
Ewa Wawrzoń miała 83 lata (fot. TVP)

W wieku 83 lat zmarła aktorka teatralna i filmowa Ewa Wawrzoń. O śmierci artystki poinformował Związek Artystów Scen Polskich. W swojej karierze miała wiele cenionych ról m.in. w takich produkcjach jak: „Plebania”, „Tato”, „13 posterunek” czy „Janosik”. Była wdową po zmarłym w 2005 roku aktorze Januszu Bukowskim.

Nie żyje kolejny z aktorów „Świata według Kiepskich” Mikołaj Müller

Kolejna strata w obsadzie „Świata według Kiepskich”. W wieku 77 lat zmarł aktor, śpiewak i akompaniator Mikołaj Müller. Swoją karierę związał z...

zobacz więcej

Przez lata Ewa Wawrzoń była związana z teatrami w Krakowie i Warszawie. Występowała na scenach m.in. Teatru Powszechnego, Teatru Narodowego, Teatru Dramatycznego czy stołecznego Teatru Ochota.

Bogata kariera Ewy Wawrzoń


W pamięci widzów jedną z najbardziej kultowych ról aktorki pozostanie wcielenie się w rolę stronniczej sędzi w filmie Macieja Ślesickiego „Tato”.

Znana była także z takich filmów jak „Ostatni strzał”, „Dwa żebra Adama” i „Echo”.


Grała również na małym ekranie w wielu produkcjach serialowych: „Plebania”, „13 posterunek”, „Janosik” czy „W labiryncie” i „07 zgłoś się”.

„Dotarła do nas smutna wiadomość o odejściu Ewy Wawrzoń, wspaniałej aktorki teatralnej i filmowej, Członkini ZASP. Artystka związana była m.in z teatrami w Krakowie i Warszawie” – przekazał w środę wieczorem Związek Artystów Scen Polskich.Zobacz także: „Dziennikarze narzekali, że za dużo mówi o Bogu”. Wywiad z żoną Krzysztofa Krawczyka

źródło:
Zobacz więcej