RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Koronawirus w Polsce. Regionalizacja obostrzeń wręcz pewna [WIDEO]

Na tę chwilę przedłużyliśmy obostrzenia – z dwoma wyjątkami; jeśli będziemy myśleli o ich luzowaniu, regionalizacja jest wręcz pewna, bo sytuacja epidemiczna różni się w poszczególnych województwach – ogłosił minister zdrowia Adam Niedzielski.

Obostrzenia przedłużone. Rząd otwiera żłobki i przedszkola [WIDEO]

Obostrzenia, które aktualnie obowiązują, zostaną przedłużone o kolejny tydzień do 25 kwietnia – poinformował na konferencji prasowej minister...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że rząd podjął decyzję o przedłużeniu obowiązywania restrykcji do 25 kwietnia. Dodał, że wyjątki od tej zasady dotyczyć będą przedszkoli, żłobków i sportu na świeżym powietrzu.

Szef resortu zdrowia pytany był na konferencji prasowej m.in. o to, czy możliwe jest, że za tydzień regionalnie część obostrzeń może zostać zdjęta.

– Jeśli chodzi o kwestię regionalizacji obostrzeń, przede wszystkim przedłużyliśmy je – z jednym małym wyjątkiem, w zasadzie dwoma: jednym dotyczącym przedszkoli i żłobków, a drugim – sportu na otwartym powietrzu – powiedział Niedzielski.

Regionalizacja obostrzeń prawie pewna


– Jeżeli będziemy myśleli o kolejnych luzowaniach, to tu rzeczywiście regionalizacja, można powiedzieć, jest wręcz pewna – zaznaczył. Podkreślił, że zupełnie inaczej sytuacja epidemiczna wygląda w województwach na ścianie wschodniej i północnej, a zupełnie inaczej – w południowo–zachodniej Polsce.

Zobacz także: Koronawirus uszkadza kolejny narząd zmysłu. Naukowcy alarmują

Raport o koronawirusie. Ministerstwo Zdrowia podaje nowe dane

Koronawirus w Polsce. W środę 14 kwietnia Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 21 283 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Z danych resortu...

zobacz więcej

– Te regiony w tej chwili najbardziej dotknięte to: Śląsk, Małopolska, Dolny Śląsk, również województwo wielkopolskie, czyli, jak powiedziałem, ten zachodnio–południowy pas kraju – tłumaczył minister zdrowia. Jak dodał, „na drugim biegunie” jest sytuacja w woj. warmińsko-mazurskim, podlaskim i lubelskim.

– Przyjęliśmy kryterium, na razie ma charakter roboczy, że jeżeli liczba zakażeń w województwach spadnie poniżej 30 na 100 tys., będziemy myśleli o kolejnych krokach; oczywiście w pierwszej kolejności będą związane z edukacją – powiedział.

Wzmożone kontrole w czasie majówki


Niedzielski pytany był też, czy podczas weekendu majowego planowane są dodatkowe kontrole sprawdzające stan przestrzegania obostrzeń. – Absolutnie tak. Jeżeli chodzi o kwestie kontroli, na pewno majówka będzie okresem wytężonych kontroli, prowadzonych zarówno przez policję, jak i inspektorów sanitarnych – zapewnił minister zdrowia.

źródło:

Zobacz więcej