RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Nowe obostrzenia epidemiczne. Konferencja ministra zdrowia Adama Niedzielskiego

Konferencja prasowa ministra zdrowia Adama Niedzielskiego o nowych obostrzeniach odbędzie się w środę 14 kwietnia o godzinie 10:30. Dziś rząd zdecyduje, czy krajowy lockdown zostanie przedłużony na kolejne tygodnie, w tym na długi weekend majowy. Jakie restrykcje będą obowiązywały po 18 kwietnia?

Koniec lockdownu w szkołach. Czarnek o tym, co będzie po 18 kwietnia

Od poniedziałku 19 kwietnia jest szansa na częściowy powrót do szkół – poinformował minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Oznajmił, że w...

zobacz więcej

Przeczytaj: Nowe obostrzenia. Lista

Nowe obostrzenia. Konferencja ministra zdrowia


W środę przed południem zbierze się rządowy zespół zarządzania kryzysowego. We wtorek odbyło się posiedzenie rady medycznej.

Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że po obu naradach wydany zostanie oficjalny komunikat w sprawie obostrzeń. – Jutro trzeba się spodziewać, że po tym posiedzeniu wydamy oficjalny komunikat, natomiast rozmowy toczyły się i dziś, i jutro – informował we wtorek.

– Na razie jesteśmy na etapie dyskusji, ale dyskusji, która będzie się jutro finalizowała i na pewno będziemy jutro przedstawiali, co dalej, co z kolejnym tygodniem czy tygodniami – też tutaj nie ma ostatecznej decyzji, jakiego okresu będzie to dotyczyło – dodał Niedzielski.

Konferencja ministra zdrowia; gdzie oglądać?


Konferencja prasowa ministra zdrowia ma się odbyć o godzinie 10:30. Transmisję będzie można oglądać na portalu tvp.info.

Prof. Magdalena Marczyńska z Rady Medycznej po wtorkowym spotkaniu tego gremium powiedziała, że ponowne otwarcie od 19 kwietnia żłobków i przedszkoli jest bardzo prawdopodobne. Dodała, że innych luzowań obostrzeń epidemicznych, na razie nie należy się spodziewać.

Prof. Marczyńska przekazała, że kolejne spotkanie Rady Medycznej odbędzie się jeszcze na pewno przed majówką. W jej ocenie komunikowane w środę przedłużenia obostrzeń nie będą najpewniej dotyczyły jeszcze początku maja.

Tydzień temu minister zdrowia informował, że do 18 kwietnia zostały przedłużone obowiązujące obostrzenia. Zamknięte pozostają m.in. sklepy w galeriach handlowych, salony fryzjerskie i kosmetyczne, obiekty noclegowe, siłownie, a także żłobki i przedszkola, a uczniowie uczą się zdalnie.

źródło:
Zobacz więcej