RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Sasin o decyzji sądu ws. Polska Press: Absurdalna

– Zupełnie absurdalne działanie, czyli odebranie właścicielowi możliwości zarządzania swoją własnością, bo Polska Press jest już własnością Orlenu – powiedział w programie „Kwadrans polityczny” wicepremier Jacek Sasin. W ten sposób skomentował decyzję sądu o wstrzymaniu przejęcia przez PKN Orlen spółek należących do Polska Press. Szef resortu aktywów państwowych komentował także wyjście Sławomira Nowaka z aresztu.

„Orlen nadal będzie zarządzał Polska Press”. Obajtek krytycznie o postanowieniu sądu

Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek kwestionuje decyzję Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, który postanowił o wstrzymaniu przejęcia przez PKN...

zobacz więcej

Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów postanowił o wstrzymaniu przejęcia przez PKN Orlen spółek należących do Polska Press. Wnioskował o to Rzecznik Praw Obywatelskich.

Jacek Sasin ocenił, że decyzja sądu to powód do niepokoju. – Zupełnie absurdalne działanie, czyli odebranie właścicielowi możliwości zarządzania swoją własnością, bo Polska Press jest już własnością Orlenu – wskazał Sasin.

Szef resortu aktywów państwowych był też pytany, co zrobi Orlen wobec decyzji sądu, który orzekł, że to postanowienie jest niezaskarżalne. – Jest dyskusja. O ile wiem, prawnicy Orleniu mają inne zdanie w tej sprawie – powiedział gość TVP 1.

Sasin komentował także wypuszczenie z aresztu Sławomira Nowaka. „Absurdalnymi” nazwał porównania Nowaka do opozycjonistów z czasów PRL.

– Opozycjoniści z PRL ukrywali przed władzą bibułę i nielegalne wydawnictwa, ulotki a Sławomir Nowak – dolary, które pochodziły z procederu korupcyjnego. Taka jest podstawowa różnica pomiędzy Sławomirem Nowakiem a opozycjonistami – ocenił Sasin.

źródło:
Zobacz więcej