RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Najbogatszy Czech pochowany w ogrodzie swojej willi

Peter Kellner miał 56 lat (fot. Kellner Family Foundation)
Peter Kellner miał 56 lat (fot. Kellner Family Foundation)

W weekend odbył się pogrzeb Petra Kellnera, najbogatszego Czecha, który zginął 27 marca w katastrofie śmigłowca na Alasce – poinformował dziennik „Blesk”. Według gazety został on pochowany w ogrodach swojej willi w Pradze.

Katastrofa helikoptera na Alasce. Nie żyje miliarder z Czech

Miliarder Petr Kellner, najbogatszy Czech, zginął w katastrofie helikoptera na Alasce. Łącznie zginęło pięć osób. Ofiary to uczestnicy wycieczki...

zobacz więcej

W pogrzebie uczestniczyła rodzina i najbliżsi współpracownicy właściciela grupy PPF, specjalizującej się w finansach, telekomunikacji, ubezpieczeniach i mediach.

„Blesk” napisał, że trumnę przetransportował do Czech samolot koncernu PPF. Maszyna przeleciała symbolicznie nad położoną na północ od Pragi miejscowością Czeska Lipa, w której przed 56 laty urodził się Kellner.

Katastrofa na Alasce


Biznesmen zginął w katastrofie śmigłowca nad Alaską podczas lotu, który miał zakończyć się wysadzeniem pasażerów w górach i zjazdem na snowboardach.

Maszyna typu Airbus AS350 B3 uderzyła w zbocze. Zginęło pięć osób – pilot i czterej pasażerowie. Ocalał osobisty trener Kellnera, były reprezentant Czech w snowboardzie David Horvath.

Według jego informacji tragedia była najprawdopodobniej wynikiem panujących w górach warunków, między innymi silnego wiatru. Władze wstępnie wykluczyły wadę techniczną maszyny. Kellner według zestawienia magazynu „Forbes”, opublikowanego już po śmierci przedsiębiorcy, zajmował 110. miejsce na liście najbogatszych osób na świecie. Dysponował majątkiem wartości 17,5 mld dolarów. Był właścicielem około 99 proc. grupy inwestycyjnej PPF, która działa na trzech kontynentach.

Prezydent Milosz Zeman powiedział w niedzielę, że przyzna pośmiertnie Kellnerowi jedno z najwyższych czeskich odznaczeń – Order Białego Lwa.

źródło:

Zobacz więcej