RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Były poseł KO po wypuszczeniu Nowaka z aresztu: Siła Tuska!

Na zdjęciu: Donald Tusk i Sławomir Nowak w Sejmie (fot. arch.PAP/Tomasz Gzell)
Na zdjęciu: Donald Tusk i Sławomir Nowak w Sejmie (fot. arch.PAP/Tomasz Gzell)

Nie milkną echa poniedziałkowej decyzji Sądu Okręgowego w Warszawie o nieprzedłużeniu aresztu dla Sławomira Nowaka. Gdy media obiegła informacja o tym, że były minister w rządzie PO-PSL wyjdzie na wolność, poseł Tomasz Zimoch (wcześniej KO, dziś – Polska 2050) napisał na Twitterze: „Siła Tuska!”. Zdaniem części internautów ten komentarz to potwierdzenie, że sędziowie ulegają politycznym wpływom byłego premiera z Platformy Obywatelskiej.

„Niesamowity zbieg okoliczności”. Chodzi o Tuska i decyzję ws. Nowaka

Donald Tusk, zupełnie niepytany o tę sprawę, powiedział nagle w piątek w TVN, że Sławomir Nowak jest więźniem politycznym. Dał do zrozumienia, że...

zobacz więcej

Sławomir Nowak jest podejrzany o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą, korupcję i pranie pieniędzy. Łącznie Sławomir Nowak miał przyjąć ponad 3 miliony złotych łapówek. Zarzuty dotyczą przede wszystkim lat 2016-2019. W tamtym okresie kierował ukraińską agencją drogową Ukrawtodor.

Afera Sławomira Nowaka


W poniedziałek sędzia Agnieszka Domańska z Sądu Okręgowego w Warszawie mimo szeroko argumentowanego wniosku prokuratora, nie przedłużyła byłemu ministrowi transportu aresztu o kolejne trzy miesiące. Sąd zastosował wobec Nowaka wolnościowe środki zapobiegawcze – dozór policji, zakaz opuszczania kraju połączony z zatrzymaniem paszportu oraz poręczenie majątkowe w wysokości 1 mln zł.

Co ciekawe, w wywiadzie dla TVN24 zaledwie trzy dni wcześniej domagał się tego były premier Donald Tusk, w którego gabinecie Nowak pełnił funkcję ministra.

Zimoch o kontrowersyjnych zasługach Tuska


„Siła Tuska!” – napisał, po poniedziałkowej decyzji sądu poseł Tomasz Zimoch, do niedawna związany z Koalicją Obywatelską. Choć w swoim tweecie nie nawiązał bezpośrednio do afery Sławomira Nowaka, zdaniem internautów intencja była jednoznaczna.

„Takie to w Polsce niezależne, tuskowe sądy” – komentują użytkownicy Twittera. Podobnych wpisów jest znacznie więcej. Zobacz także: Ziobro pyta o związki Tuska z Nowakiem. „Coś złego dzieje się z wymiarem sprawiedliwości”

źródło:
Zobacz więcej