RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Oprah Winfrey zrobiła reklamę austriackim benedyktynom. Powstało coś wielkiego

Powstała największa na świecie biblioteka klasztorna (fot. Getty Images/Getty Images for GCAPP)
Powstała największa na świecie biblioteka klasztorna (fot. Getty Images/Getty Images for GCAPP)

Benedyktyńskie opactwo w austriackim Admont zdecydowało się otworzyć największą na świecie bibliotekę klasztorną o tydzień wcześniej niż planowano. Impulsem do tego była amerykańska prezenterka talk show, Oprah Winfrey. Na swoim Instagramie ,,Oprah's Book Club" w USA zachęciła ponad pół miliona użytkowników do odwiedzania barokowej biblioteki, zawierającej w swych zbiorach 70.000 tomów.

Książka o rotmistrzu Pileckim trafiła do Japonii

Japończycy będą mogli zapoznać się z losami rotmistrza Witolda Pileckiego. W języku japońskim ukazała się właśnie książka „Rotmistrz Pilecki....

zobacz więcej

– Otrzymujemy wiadomości od ludzi z całego świata, którzy koniecznie chcą odwiedzić naszą bibliotekę klasztorną – powiedział w rozmowie z austriacką agencją katolicką Kathpress opat benedyktynów w Admond o. Gerhard Hafner.

Wcześniejsze otwarcie


Zapowiedział, że na skutek „reklamy” pod hasłem „Pre-'Oprah'ning the Admont Abbey Library” opactwo otworzy więc swoją bibliotekę w dniach 17 i 18 kwietnia, a nie jak pierwotnie planowano 24 kwietnia. Ze względu na przepisy obowiązujące podczas pandemii koronawirusa konieczna jest rezerwacja miejsc.

Dobre słowo


– Czujemy się oczywiście zaszczyceni, że klub książki Oprah Winfrey polecił podróż do naszej biblioteki klasztornej, wywołując tym samym prawdziwe zamieszanie – podkreślił o. Mario Brandmuller, kierownik ds. kultury, turystyki i PR w opactwie.

Wyraził nadzieję, że klasztor sprosta dużemu zainteresowaniu tym wydarzeniem.

Zobacz także: Found in Translation 2021. Wyróżnione tłumaczenie polskiej książki

źródło:
Zobacz więcej