RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Budka o obchodach rocznicowych: Śmierć nie powinna dzielić

Lider PO Borys Budka (fot. PAP/Hanna Bardo)
Lider PO Borys Budka (fot. PAP/Hanna Bardo)

Ta rocznica powinna być okazją do refleksji, że śmierć nigdy nie powinna stanowić okazji do tworzenia głębokich, międzyludzkich podziałów – podkreślił w sobotę, w 11. rocznicę katastrofy pod Smoleńskiem lider PO Borys Budka.

„Jak co roku 10 kwietnia przy grobie ś.p. Krystyny Bochenek oddaliśmy cześć pamięci wszystkim 96 ofiarom katastrofy smoleńskiej. Ta rocznica powinna być okazją do refleksji, że śmierć nigdy nie powinna stanowić okazji do tworzenia głębokich, międzyludzkich podziałów...” – napisał Budka na Twitterze.

Wicemarszałek Senatu VII kadencji Krystyna Bochenek, która zginęła w katastrofie smoleńskiej, spoczywa na cmentarzu w Katowicach.

W sobotę mija 11 lat od dnia katastrofy smoleńskiej, w której zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka Maria Kaczyńska, ostatni prezydent na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, parlamentarzyści, dowódcy wojskowi, członkowie rządu Donalda Tuska, działacze społeczni, przedstawiciele rodzin katyńskich. CZYTAJ TAKŻE: Prezydent Andrzej Duda na Wawelu: Jestem tu, by oddać im hołd

źródło:

Zobacz więcej