RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Wakacje pod znakiem koronawirusa. Branża w zawieszeniu

Tegoroczne wyjazdy będą uzależnione od sytuacji epidemicznej (fot. Pixabay)
Tegoroczne wyjazdy będą uzależnione od sytuacji epidemicznej (fot. Pixabay)

Polacy jak na razie bardzo ostrożnie podchodzą do rezerwowania wyjazdów wakacyjnych. Wyraźnie czekają na jakiekolwiek sygnały, że tego lata – tak samo jak rok temu – dojdzie do spadku zachorowań – informuje „Rzeczpospolita”.

Narodowy towar eksportowy

W Polsce produkcja serów i twarogów to ważny dział przetwórstwa mleka, a nasz kraj należy do grona największych światowych producentów tego...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Dziennik zwraca uwagę, że przynajmniej w tym sezonie „podstawowym dokumentem, umożliwiającym zagraniczne wakacje, będzie zaświadczenie o negatywnym teście na koronawirusa”.

„Biura podróży kuszą najrozmaitszymi ofertami. Proponują niewielkie zaliczki na wakacje i możliwość bezkosztowej zmiany terminu wylotu. W ten sposób, wydając kilkaset złotych na 10-15 proc. zaliczki, można zarezerwować sobie wakacje po interesujących cenach. Coraz więcej jest opcji dodatkowych ubezpieczeń, w tym takich, które umożliwiają bezkosztową rezygnację z podróży dosłownie w ostatniej chwili” – wskazano w artykule.

Jak podkreśla gazeta, „widać wyraźnie, że turyści poszukują na wakacje krajów, które ułatwiały dostanie się do nich, oferując na przykład testy antycovidowe na lotnisku przylotowym”.

„Tak jest w Turcji i Egipcie. Bądź biura podróży rekompensowały turystom ich koszt lub też zapowiedziały podjęcie środków maksymalizujących bezpieczeństwo turystów – na przykład priorytetowe szczepienia personelu obsługującego branżę turystyczną, jak jest to w Grecji, lub możliwe zwolnienie turystów z obowiązkowych testów, jeśli podróżują oni z biurami podróży. Tak było w wypadku Tunezji” – mówi prezes Travelplanet.pl Radosław Damasiewicz.

To dlatego – wyjaśnia „Rz” – nie zaskakuje „odległe miejsce w rankingu najpopularniejszych kierunków wakacyjnych tak lubianej przez Polaków Bułgarii (3,7 proc.), z której nie popłynęły na razie podobne, silne komunikaty”.

„W zestawieniu Travelplanet.pl Bułgaria znalazła się w turystycznych preferencjach za Polską, która we wczesnych rezerwacjach na lato po raz pierwszy znalazła się w pierwszej dziesiątce” – podano.

źródło:
Zobacz więcej