RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Tajemnicza śmierć amerykańskiego dyplomaty

Dyplomaty zaczęto poszukiwać, gdy nie stawił się w pracy w ambasadzie (fot. Department of State)
Dyplomaty zaczęto poszukiwać, gdy nie stawił się w pracy w ambasadzie (fot. Department of State)

Ciało wyższej rangi amerykańskiego dyplomaty z Ambasady USA w Nairobi znaleziono w jego pokoju hotelowym w stolicy Kenii. Kenijskie władze uważają, że popełnił samobójstwo.

Tajemnicza śmierć arcybiskupa w Ugandzie. Mówił, że może zostać zamordowany

Zmarł metropolita Kampali 68-letni abp Cyprian Kizito Lwanga. Nie wiadomo jednak dokładnie, kiedy to nastąpiło. Zwłoki znaleziono 3 kwietnia w jego...

zobacz więcej

Powołując się na źródła policyjne, kenijski dziennik „The Star” poinformował, że dyplomaty zaczęto szukać, gdy nie stawił się w pracy. Podczas swojej służby miał zmienić kolegę, a gdy próbowano się do niego dodzwonić, jego komórka nie odpowiadała.

Ciało dyplomaty, którego nazwiska nie ujawniono, znaleziono w środę w hotelu przy Village Market. Świadkowie opowiedzieli gazecie, że powiesił się na pasku. – Jego ciało wisiało obok okna. Najwyraźniej zmarł długo przed odnalezieniem – powiedział funkcjonariusz policji, który był na miejscu.

Przy zwłokach znaleziono list pożegnalny, który będzie badany przez śledczych.

– Możemy potwierdzić śmierć pracownika rządu Stanów Zjednoczonych. Ambasada USA w Nairobi pragnie złożyć najgłębsze kondolencje rodzinie i bliskim zmarłego – oświadczył przedstawiciel placówki.

Departament Stanu USA nie wydał na razie oświadczenia w sprawie śmierci dyplomaty.

źródło:
Zobacz więcej