RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Konferencja ministra zdrowia. Rząd wprowadza nowe obostrzenia

Nowe obostrzenia w związku z trzecią falą epidemii koronawirusa w Polsce. Minister zdrowia Adam Niedzielski na konferencji prasowej o godz. 11 informuje o kolejnych decyzjach rządu w sprawie restrykcji. Jakie zmiany zostaną wprowadzone po 9 kwietnia? Śledź transmisję na żywo na portalu tvp.info.

Lista obostrzeń do 9 kwietnia


Do 9 kwietnia obowiązują zaostrzone zasady, zgodnie z którymi m.in. zamknięte są duże sklepy meblowe i budowlane, a także salony fryzjerskie i kosmetyczne, są nowe limity osób w handlu i miejscach kultu. W placówkach handlowych, na targu lub poczcie obowiązują nowe limity osób: 1 osoba na 15 m kw. – w sklepach do 100 m kw. oraz 1 osoba na 20 m kw. w sklepach powyżej 100 m kw. Ograniczenie do 1 osoby na 20 m kw. dotyczy też obiektów kultu religijnego.

Bez zmian pozostaje obowiązek zakrywania ust i nosa oraz zachowywanie 1,5 m odległości od innych osób. Centra i galerie handlowe pozostają zamknięte, z wyjątkiem m.in.: sklepów spożywczych, aptek i drogerii, salonów prasowych, księgarni. Obiekty hotelowe pozostają zamknięte (z wyjątkiem hoteli robotniczych, a także np. dla medyków, kierowców wykonujących transport drogowy czy żołnierzy).

Zobacz też: Kiedy powrót do szkół?

źródło:
Zobacz więcej