RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Hurkacz i Świątek wysoko w rankingach wyłaniających uczestników turniejów masters

Dobra forma polskich tenisistów (fot. PAP/EPA/RHONA WISE)
Dobra forma polskich tenisistów (fot. PAP/EPA/RHONA WISE)

Hurbert Hurkacz po triumfie w Miami awansował na piąte miejsce w rankingu, który posłuży do wyłonienia ośmiu uczestników turnieju ATP Finals. O udział w kończącym sezon imprezie masters tenisistek – WTA Finals – powalczy Iga Świątek, która obecnie jest dziewiąta.

Hurkacz w tenisowym niebie! Polak wygrał turniej w Miami

Hubert Hurkacz w dwóch setach pokonał Jannika Sinnera (7:6, 6:4) i wygrał prestiżowy turniej ATP Masters 1000 w Miami. To największy sukces w...

zobacz więcej

Hurkacz po niedzielnym sukcesie odniesionym w prestiżowych zawodach ATP Masters 1000 na Florydzie w zestawieniu „Race To Turin” poprawił swoje notowania o 13 lokat. 24-letni Polak w tym sezonie jak na razie ma na koncie siedem startów i zgromadził 1395 punktów. Wygrał w tym okresie dwa turnieje cyklu – w styczniu zwyciężył w Delray Beach. Żaden inny singlista nie wywalczył w tym czasie dwóch tytułów.

W rankingu, na podstawie którego ustalona zostanie obsada październikowej imprezy we Włoszech, liderem jest Novak Djokovic, triumfator lutowego wielkoszlemowego Australian Open. Serb, który wziął udział w tym roku jak na razie tylko w dwóch turniejach, ma 2 140 pkt.

Świątek, która w zawodach WTA 1000 w Miami, odpadła w trzeciej rundzie, w porównaniu z poprzednim notowaniem „Race To Shenzhen” awansowała o dwa miejsca. Tenisistka z Raszyna, która zaliczyła dotychczas pięć startów w tym sezonie, ma 935 pkt. Na ten dorobek składają się m.in. punkty przyznane za triumf pod koniec lutego w Adelajdzie.

Wspomnianej liście przewodzi Naomi Osaka, która po trzech występach zgromadziła 2400 pkt. Japonka w tym roku cieszyła się z sukcesu w wielkoszlemowych zmaganiach w Melbourne. Dokładnego terminu WTA Finals w tym sezonie jak na razie jeszcze nie podano.

źródło:

Zobacz więcej