RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Nie żyje Jacek Gomólski, były żużlowy reprezentant Polski

Jacek Gomólski miał 53 lata (fot. FB/Start Gniezno, Shutterstock)
Jacek Gomólski miał 53 lata (fot. FB/Start Gniezno, Shutterstock)

W wieku 53 lat niespodziewanie zmarł Jacek Gomólski, żużlowiec, były reprezentant Polski. Wiadomość przekazał w Wielką Sobotę klub SKS Start Gniezno, którego zawodnik był wychowankiem.

Nie żyje Lucjan Czerny. Na scenie występował od ponad 40 lat

Kabareciarz, radiowiec, wokalista, wodzirej, konferansjer, aktor, tekściarz – to tylko niektóre z wymienianych przez media wcieleń Lucjana...

zobacz więcej

Na torach żużlowych Jacek Gomólski ścigał się w sumie przez 17 sezonów. Licencję uzyskał w 1984 roku. Cztery lata później przeniósł się do Polonii Bydgoszcz.

Reprezentant Polski. Jeden z znajlepszych w latach 90.


Razem z tą ekipą zdobył brązowy medal Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostwach Polski i złoty w Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostwach Polski. Rok wcześniej sięgnął po brązowy medal Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych.

Po dwóch latach wrócił do Gniezna – nie po raz ostatni. W 1990 roku został powołany do reprezentacji Polski na czwórmecz Drużynowych Mistrzostw Świata.

W 1996 roku kolejny raz przeniósł się do Bydgoszczy, skąd po trzech latach powrócił… do Gniezna. Karierę żużlowiec zakończył w 2001 roku.

„Był jednym z najlepszych krajowych żużlowców lat dziewięćdziesiątych. Złoty medalista MMPPK oraz Wicemistrz Polski Juniorów. Oprócz występów w czerwono-czarnych barwach także zawodnik Polonii Bydgoszcz. Ojciec dwóch żużlowców Adriana i Kacpra” – opisuje postać Gomólskiego jego były klub Start Gniezno.


Zobacz także: Nie żyje polski zawodnik MMA. Ciało w mieszkaniu w Anglii

źródło:
Zobacz więcej