RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Łatwiejsze życie seniorów”. Premier o 13. i 14. emeryturach oraz „filozofii rządzenia” [WIDEO]

13. i 14. emerytura mają służyć przede wszystkim seniorom jako źródło odrobinę łatwiejszego, lepszego życia – mówił premier Mateusz Morawiecki w poniedziałek w Otwocku podczas uroczystości podpisania przez prezydenta ustawy w sprawie czternastej emerytury. Zaznaczył przy tym, że „gospodarka nie może służyć sama sobie albo tylko przedsiębiorcom – ma służyć całemu społeczeństwu”.

Czternasta emerytura. Prezydent podpisał ustawę [WIDEO]

Prezydent podpisał ustawę o dodatkowym rocznym świadczeniu pieniężnym dla emerytów i rencistów. Tak zwana „czternastka” ma trafić do 9,1 mln...

zobacz więcej

Prezydent Andrzej Duda w Miejskim Ośrodku Kultury, Turystyki i Sportu, w Otwocku podpisał ustawę w sprawie czternastej emerytury.

Obecny na uroczystości premier Mateusz Morawiecki podkreślał rolę dzisiejszych seniorów w odzyskaniu suwerenności przez Polskę i ich zaangażowanie m.in. w działanie opozycji okresu PRL oraz „Solidarność”. Stwierdził też, że 13. i 14. emerytura to wyraz „solidarności międzypokoleniowej” i element „filozofii rządzenia”.

– Gospodarka nie może służyć sama sobie albo tylko przedsiębiorcom. Ma służyć całemu społeczeństwu. Tak patrzymy na gospodarkę i na społeczeństwo, że to jest właściwie jedno i to samo. Gospodarki bez społeczeństwa nie ma i dlatego wszystko, co robimy, ma służyć wzmocnieniu gospodarki po to, żeby dzielić się owocami wzrostu ze społeczeństwem, szczególnie z tymi grupami, których życie – co tu dużo mówić – nie było usłane różami, które było najeżone wieloma przeciwnościami losu – powiedział premier.

Mateusz Morawiecki zaznaczył przy tym, że to, co jego rząd robi dla seniorów i najsłabszych grup społecznych, jest „cechą charakterystyczną i podstawowym działaniem w ramach całej polityki społeczno-gospodarczej”.

źródło:
Zobacz więcej