RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Strefa wolna od LGBT”. Sąd daje czas na znalezienie mediatora w sprawie

Bart Staszewski  jest twórcą akcji rozwieszania tabliczek z wielojęzycznym napisem „Strefa wolna od LGBT” (fot. Omar Marques/Getty Images)
Bart Staszewski jest twórcą akcji rozwieszania tabliczek z wielojęzycznym napisem „Strefa wolna od LGBT” (fot. Omar Marques/Getty Images)

W Sądzie Okręgowym w Tarnobrzegu odbyło się posiedzenie przygotowawcze w procesie wytoczonym aktywiście Bartoszowi Staszewskiemu przez gminę Tuszów Narodowy. Na niejawnym posiedzeniu sąd wyznaczył pełnomocnikom obu stron 21 dni na wskazanie mediatora w tej sprawie.

Bart Staszewski oskarżał o szerzenie fake newsów. Sąd podjął postanowienie

Działacz LGBT i autor wielu fake newsów Bart Staszewski musi zamieścić na swoich profilach na Facebooku i Twitterze informacje o toczącym się...

zobacz więcej

Gmina Tuszów Narodowy żąda od  Staszewskiego przeprosin i zamieszczenia sprostowania we wszystkich mediach, w których ukazała się informacja, jakoby Tuszów Narodowy był „strefą wolną od LGBT”.

Aktywista jest twórcą akcji polegającej na rozwieszaniu tabliczek z wielojęzycznym napisem „Strefa wolna od LGBT” pod tablicami z nazwami miejscowości, których władze samorządowe przyjęły deklaracje prorodzinne. Publikacja zdjęć z tabliczkami odbiła się szerokim echem w mediach, w tym zagranicznych.

Według władz samorządowych Tuszowa Narodowego przeprowadzona przez Barta Staszewskiego akcja wpłynęła niekorzystnie na wizerunek gminy i jej mieszkańców.

źródło:
Zobacz więcej