RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Jeszcze w 2002 r. wynosiło 19 proc. Rząd zapowiada kolejne narzędzia w walce z bezrobociem

Wskaźnik bezrobocia w Polsce wynosi 3,1 proc. (fot. D.Zarzycka/NurPhoto/Getty Images)
Wskaźnik bezrobocia w Polsce wynosi 3,1 proc. (fot. D.Zarzycka/NurPhoto/Getty Images)

Mamy nadzieję, że kolejne rządowe narzędzia i środki finansowe, które płyną do najbardziej dotkniętych pandemią branż, pozwolą utrzymać w Polsce bezrobocie na najniższym poziomie w UE – powiedział w poniedziałek rzecznik rządu Piotr Müller.

Polska z najniższym bezrobociem w UE. Semeniuk: To efekt działań podjętych w ub. roku

Rekordowo niskie bezrobocie, którego opozycja nie jest w stanie podważyć, to wynik instrumentów i działań, które zostały podjęte przez polski rząd...

zobacz więcej

Müller podkreślił na konferencji prasowej w kancelarii premiera, że Polska ma na tle krajów Unii Europejskiej najniższy wskaźnik bezrobocia – 3,1 proc.

– Działania polskich przedsiębiorców, pracowników oraz wszystkie narzędzia, które były wykorzystane w ramach tarczy antykryzysowej i tarczy finansowej, spowodowały, że Polska na tle innych krajów UE plasuje się na najlepszym miejscu, jeżeli chodzi o wskaźnik bezrobocia – powiedział rzecznik rządu.

Jak zaznaczył, jedną z największym zmór po transformacji ustrojowej w Polsce było właśnie bezrobocie i jeszcze w 2002 roku wynosiło 19 proc. Podkreślił, że na tym tle dzisiejszy wynik 3,1 proc. pokazuje, że polska gospodarka mimo trudnej sytuacji związanej z epidemią koronawirusa, radzi sobie w sposób zadowalający.

– Mamy nadzieje, że te kolejne narzędzia, które są uruchamiane oraz środki finansowe, które płyną do branż, które najbardziej ucierpiały ze względu na epidemię, pozwolą, aby ten wynik został na takim właśnie poziomie, czyli najlepszym w UE. Jednocześnie dziękujemy tym wszystkim, którzy przyczyniają się do tego na co dzień swoją ciężką pracą oraz przedsiębiorczością – powiedział Müller.

Zobacz też: Premier: Mamy szansę przebić wzrost gospodarczy sprzed pandemii

źródło:

Zobacz więcej