RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Trening, rozmowy, podróże, filmy. 8 marca wystartowała TVP Kobieta [WIDEO]

8 marca Telewizja Polska po raz pierwszy w swojej historii uruchamia kanał lifestylowy – TVP Kobieta. W ofercie programowej znajdą się audycje dotyczące urody, zdrowia, mody, urządzania wnętrz, kulinarne, podróżnicze, a także ciekawe filmy dokumentalne oraz reportaże o ważnych kwestiach społecznych. Program będzie stopniowo wprowadzany do oferty operatorów sieci kablowych i platform satelitarnych.

Wyjątkowy prezent dla Polek z okazji 8 marca. Startuje TVP Kobieta

Programy lifestylowe dotyczące urody, pielęgnacji, mody, urządzania wnętrz, kulinarne, podróżnicze, a także ciekawe filmy dokumentalne, czy...

zobacz więcej

– TVP Kobieta to wyjątkowy kanał wyspecjalizowany: mądry, misyjny, pełen pasji i inspiracji. Stworzony z myślą o potrzebach kobiet. Stacja będzie wyróżniać się dobrą, nowoczesną i zróżnicowaną ofertą programową, więc każda kobieta znajdzie tu coś dla siebie – mówi dyrektor TVP Kobieta Iwona Bocian-Zaciewska.

Jakie programy w TVP Kobieta?


Na antenie pojawią różnorodne programy, które będą tworzone przez ekspertki w swoich dziedzinach. Dietetyczka Agnieszka Mielczarek będzie przekazywać widzom porady kulinarne. W ramach programu „Podróże Małej i Dużej” Monika Witkowska, przemierzająca świat razem z córką Laurą, będzie udzielać praktycznych wskazówek, jak tanio i wygodnie podróżować z małym dzieckiem.

Wzruszeń dostarczy widzom program Marty Manowskiej „Kobiety w drodze”, w którym prowadząca rozmawiać będzie o bagażu życiowych doświadczeń. Agata Konarska w „Kobietach w biznesie opowie, z jakimi problemami mierzą się panie, które wybrały taką drogę zawodową. Klaudia Carlos porozmawia z ekspertami o wszystkim, co najważniejsze dla współczesnych kobiet.

Nowy kanał dla kobiet i wiosenna ramówka TVP [WIDEO]

Nowy kanał TVP Kobieta – z propozycjami nie tylko dla kobiet – to jedna z nowości wiosennej ramówki TVP. Nie zabraknie kolejnych edycji znanych i...

zobacz więcej

W codziennym paśmie „Trenuj z TVP Kobieta” trenerki zadbają o formę i dobry nastrój już od samego rana.

Widzowie, którzy nie zdążyli obejrzeć w Dwójce „Pytania na śniadanie”, będą mogli nadrobić odcinek z danego dnia właśnie na antenie lifestylowego kanału TVP.

Filmy i seriale


TVP Kobieta to również doskonałe dokumenty, w tym m.in. „600 gramów szczęścia”, „Antyle Chopina” i „Krzysztof Krawczyk – całe moje życie”, „Zdolne bestie te Kossaki” oraz pasmo TVP Kobieta „Inspiracje” przygotowywane we współpracy z TVP Kultura. Już w marcu widzowie zobaczą w nim m.in. „Niedzielę z Agnieszką Osiecką”.

Na stałe w ofercie kanału zagoszczą również interesujące filmy i seriale. Widzowie zobaczą m.in. hiszpański serial „Velvet" – opowieść o romansie ubogiej krawcowej z synem potentata modowego, a w codziennym wieczornym paśmie filmowym będzie mnóstwo hitów m.in. nagrodzony Oskarami „La La Land”, kultowy „Dirty Dancing”, czy biografie niezwykłych kobiet: „Grace Księżna Monako”, „Diana”, „Amy. Amy Winehouse” i „Whitney”.

Jak odbierać program TVP Kobieta?


Program TVP Kobieta jest nadawany w naziemnej telewizji cyfrowej (NTC) na multipleksie ósmym (MUX-8), a także w ramach emisji testowej nowego standardu nadawania DVB-T2/HEVC, prowadzonej obecnie z nadajników zlokalizowanych w Warszawie, Krakowie, Katowicach, Poznaniu oraz Gdańsku. W drugiej połowie roku testy standardu DVB-T2/HEVC obejmą zasięgiem cały kraj. Program będzie także stopniowo wprowadzany do oferty operatorów sieci kablowych i platform satelitarnych, a już od 8 marca jest dostępny w sieci UPC (pakiety Select, Max, Max Premium) na pozycji 423 na dekoderach Horizon i UPC TV 4K Box oraz na pozycji 165 na dekoderze Mediabox i w sieci Toya (pakiet Naziemny+) na pozycji 97.

źródło:
Zobacz więcej