RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Kukiz’15 dołączy do Zjednoczonej Prawicy? Szef PiS: Rozmowy trwają od dawna

Paweł Kukiz jest w częstych kontakcie z Jarosławem Kaczyńskim (fot. arch.PAP/J.Kamiński)
Paweł Kukiz jest w częstych kontakcie z Jarosławem Kaczyńskim (fot. arch.PAP/J.Kamiński)

– Zawsze dobrze jest mieć dużo sojuszników – powiedział szef klubu PiS, wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki, pytany o spotkania z liderem Kukiz'15 Pawłem Kukizem. Dodał przy tym, że „nie ma potrzeby zastępowania Solidarnej Polski, jak długo pozostają w koalicji”.

Hołownia zrównał się z KO. Jak zanotował PiS? [SONDAŻ]

Gdyby wybory do Sejmu odbyły się w niedzielę, PiS utrzymałoby pozycję lidera – wynika z sondażu IBRiS przeprowadzonego na zlecenie...

zobacz więcej

Terlecki dziennikarzom w Sejmie potwierdził, że prezes PiS Jarosław Kaczyński rozmawia z liderem koła Kukiz'15-Demokracja Bezpośrednia Pawłem Kukizem. – Rozmowy zawsze się odbywają, także to nie jest nic nadzwyczajnego – dodał.

Jaki los Solidarnej Polski?


Dopytywany, czy nie chodzi o to, żeby dać sygnał Solidarnej Polsce, że „jak coś”, to można ich zastąpić. – Nie, nie ma potrzeby zastępowania Solidarnej Polski, jak długo pozostają w koalicji – odpowiedział szef klubu PiS.

Czytaj także:
Czy Paweł Kukiz poprzez podatek od reklam? Jasna deklaracja

Szef „Solidarności”: Gowin i Ziobro powinni wiedzieć, że sami nic nie znaczą

Chodzi o stabilność rządu, ale również te wszystkie rozwiązania, które przed nami (…). Politycy tacy, jak Jarosław Gowin czy Zbigniew Ziobro...

zobacz więcej

Na uwagę, że nie zaszkodzi mieć sojuszników po stronie Kukiz'15, Terlecki odpowiedział z kolei: – Zawsze dobrze mieć dużo sojuszników.

Zaprzeczył natomiast, że jakaś konkretna oferta jest na stole.

„Znamy oczekiwania Kukiza”


– My znamy oczywiście wszyscy oczekiwania ustawowe środowiska Kukiza, więc to nie jest żadna tajemnica – podkreślił polityk PiS.

Zapytany, czy to PiS zgłosił się do Kukiza, czy to muzyk i polityk do partii rządzącej, Terlecki powiedział, że „te rozmowy toczą się, można powiedzieć, bez przesady, nie za często, odkąd Kukiz jest w parlamencie, czyli od poprzedniej kadencji, przecież wielokrotnie się odbywały”.

O rozmowach z Jarosławem Kaczyńskim mówił w ubiegłym tygodniu sam Paweł Kukiz; według niego dotyczą one zarówno poparcia dla kluczowych dla jego ugrupowania ustaw, jak i ustaw ważnych dla PiS. Przyznał wówczas, że kolejna z takich rozmów ma się odbyć w tym tygodniu.

źródło:

Zobacz więcej