HME: „Polskie” 800 metrów. Mamy złoty i srebrny medal!

(fot. PAP/Adam Warżawa)

Patryk Dobek halowym mistrzem, a Mateusz Borkowski wicemistrzem Europy w biegu na 800 metrów! Trzecie miejsce na podium zajął Jamie Webb, który na ostatnim wirażu wytrącił z równowagi Adama Kszczota, zdobywając medal jego kosztem.

HME: świetny bieg Polek. Jóźwik i Cichocka z medalami!

Joanna Jóźwik zajęła drugie, a Angelika Cichocka trzecie miejsce w finałowym biegu na 800 metrów podczas halowych mistrzostw Europy w Toruniu....

Już sam fakt, że aż trzech spośród sześciu finalistów biegu na 800 metrów dawał nam duże powody do dumy. Sam bieg potwierdził jednak, że Polacy są królami tego dystansu.

Zamiast Adama Kszczota, niezwykle utytułowanego, nazywanego przez młodszych kolegów i kibiców "profesorem", tym razem błyszczeli jednak inni. Patryk Dobek prowadził przez większość dystansu, skutecznie odparł ataki rywali i z rekordem życiowym dobiegł po pierwsze w karierze złoto wielkiej imprezy. I pierwsze złoto dla Polski podczas halowych mistrzostw Europy w Toruniu...

Za jego plecami walka toczyła się do ostatnich metrów. W pewnym momencie wydawało się, że Kszczot może go nawet wyprzedzić, ale najbardziej doświadczony z Polaków potknął się, wytrącony z równowagi przez Brytyjczyka Webba, stracił rezon i zdołał wywalczyć tylko czwartą pozycję.

Spektakularny finisz zaliczył Mateusz Borkowski, który mijał rywali w stylu Pawła Czapiewskiego z najlepszych lat, kończąc bieg na drugim miejscu. Srebro to, podobnie jak złoto Dobka, największy sukces w jego sportowym dorobku.