RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

HME: sukces siedmioboisty. Paweł Wiesiołek z medalem

Wieloboista Paweł Wiesiołek odniósł największy sukces w karierze. Wielokrotny mistrz Polski błysnął wreszcie na arenie międzynarodowej: w Toruniu wywalczył brązowy medal halowych mistrzostw Europy.

Mamy złoto! Sensacja w biegu na 800 m. Niedziela z polskimi medalami w Toruniu

Jeden złoty, pięć srebrnych i cztery brązowe medale. To dorobek reprezentacji Polski w Halowych Mistrzostwach Europy. W niedzielę sypnęło...

zobacz więcej

Na siedmiobój podczas halowych mistrzostw Europy złożyły się: bieg na 60 metrów, skok w dal, pchnięcie kulą, skok o tycze, skok wzwyż, 60 metrów przez płotki i bieg na 1000 metrów.

Polak, którego przed mistrzostwami niewielu typowało do medalu, zaimponował szczególnie w skoku o tyczce, gdzie pobił rekord życiowy (5,20) i zasłużył na brawa od samego mistrza świata - Francuza Kevina Mayera. Przed ostatnią konkurencją, biegiem na 1000 metrów, był trzeci. O cenne punkty walczył do samego końca, choć wobec słabszej dyspozycji najgroźniejszych rywali, o medal mógł być spokojny.

Złoto przypadło Mayerowi, a srebro Hiszpanowi Jorge Ureni. To czwarty krążek Polaków w Toruniu i pierwszy brązowy: wcześniej trzy srebrne medale zdobyli Michał Haratyk (pchnięcie kulą), Marcin Lewandowski (1500 metrów) i Justyna Święty-Ersetic (400 metrów).

źródło:
Zobacz więcej