RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Jeden chłopiec i cztery dziewczynki. Premier przekazał ich rodzicom kluczyki do samochodu [WIDEO]

Premier Mateusz Morawiecki odwiedził rodzinę, w której urodziły się pięcioraczki. Dzieci – jeden chłopiec i cztery dziewczynki – przyszły na świat w szpitalu klinicznym Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

Pięcioraczki z Poznania mają już imiona. Zaskakująca informacja o porodzie

W Poznaniu urodziły się pięcioraczki. To cztery dziewczynki i chłopiec. Dzieci przyszły na świat w 29. tygodniu ciąży. Szpital nie informuje, jaki...

zobacz więcej

Szef rządu zwracał uwagę podczas wizyty w placówce, jak rzadko zdarzają się narodziny pięcioraczków.

– Kilkakrotnie łatwiej trafić „szóstkę” w totolotka niż pięcioraczki, to rzadkość nawet w Europie. Tym bardziej ogromne gratulacje dla państwa. To wielki, wspaniały, moment – powiedział premier.

– Cieszymy się też, że można było chociaż trochę dopomóc, bo narodziny dziecka w każdej rodzinie to przewrót, a urodziny pięcioraczków to bardzo poważna rewolucja – podkreślił.

W ramach wsparcia rodzice pięcioraczków otrzymali od państwa duży samochód rodzinny. Kluczyki przekazał im premier Mateusz Morawiecki.

Para prezydencka złożyła życzenia urodzinowe sześcioraczkom

Prezydent Andrzej Duda i pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda złożyli życzenia pierwszym w Polsce sześcioraczkom z okazji ich pierwszych urodzin....

zobacz więcej

Cztery dziewczynki i jeden chłopiec przyszli na świat w Ginekologiczno-Położniczym Szpitalu Klinicznym przy ul. Polnej w Poznaniu 17 stycznia. Urodziły się w 29. tygodniu ciąży; w poród zaangażowanych było łącznie 30 pracowników szpitala. Waga urodzeniowa dzieci wynosiła od 680 do 1180 gramów. Był to trzeci przypadek narodzin pięcioraczków w historii poznańskiej kliniki.

Rodzice dzieci są mieszkańcami Gniezna. Rzeczniczka gnieźnieńskiego magistratu Anna Dzionek poinformowała w styczniu, że to pierwsza w historii miasta rodzina z pięcioraczkami.

Według statystyk, szansa na to, że kobieta urodzi pięcioraczki wynosi 1 do 50 mln przypadków. Poprzednie dwa porody pięcioraczków w poznańskiej klinice miały miejsce w 2006 i w 2007 roku.

źródło:
Zobacz więcej