RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Paulo Sousa odkrył karty. Nowe twarze w reprezentacji Polski

Paulo Sousa powołał 35 piłkarzy na marcowe zgrupowanie (fot. Getty Images)
Paulo Sousa powołał 35 piłkarzy na marcowe zgrupowanie (fot. Getty Images)

Paulo Sousa, selekcjoner reprezentacji Polski, ogłosił szeroką kadrę zawodników, którzy pojawią się na marcowym zgrupowaniu przed eliminacjami mistrzostw świata. W gronie 35 piłkarzy nie brakuje potencjalnych debiutantów.

Niespełniony piłkarz i trener. Kim jest nowy selekcjoner Polaków?

Paulo Sousa został w czwartek nowym selekcjonerem reprezentacji Polski. Miłośnicy futbolu pamiętają go jako inteligentnego, "czującego grę"...

zobacz więcej

Mistrzostwa Europy już w czerwcu, ale zanim walka o prymat na Starym Kontynencie, jeszcze w marcu Polacy rozpoczną grę o awans na przyszłoroczny mundial. Biało-Czerwonych czekają starcia z Węgrami (25.03, Budapeszt), Andorą (28.03, Warszawa) i Anglią (31.03, Londyn).

Paulo Sousa, który w styczniu zastąpił zwolnionego z funkcji selekcjonera Jerzego Brzęczka, ogłosił w piątek listę 35 graczy, spośród których wybierze ostateczną kadrę (uszczuploną o kilka-kilkanaście nazwisk) na trzy mecze eliminacji. Czas na selekcję ma do 15 marca.

Trudno mówić o zaskoczeniach: na liście znaleźli się w większości ci zawodnicy, którzy stanowili o sile kadry w ostatnich miesiącach czy latach. Paulo Sousa pokazał jednak, że jest na bieżąco, śledzi poczynania piłkarzy i docenia ciężką pracę. Powołanie otrzymał m.in. doceniany w Championship Michał Helik i wracający do wielkiej formy Bartosz Kapustka. Szansę mogą dostać też utalentowani Kacper Kozłowski czy Sebastian Kowalczyk (obaj Pogoń Szczecin).

Selekcjoner spotykał się dotąd z piłkarzami osobiście, rozmawiał na Skype czy przez telefon. Marcowe zgrupowanie będzie pierwszą okazją, by poznać całą grupę.

źródło:
Zobacz więcej