RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Polacy poznali rywali. Z kim zagramy tuż przed Euro?

Mistrzostwa Europy w piłce nożnej mają rozpocząć się w czerwcu (fot. Adam Nurkiewicz/Getty Images)
Mistrzostwa Europy w piłce nożnej mają rozpocząć się w czerwcu (fot. Adam Nurkiewicz/Getty Images)

Polscy piłkarze poznali ostatnich rywali sparingowych w ramach przygotowań do mistrzostw Europy. W czerwcu, tuż przed wyprawą na turniej finałowy, zagramy z Rosją i Islandią.

Niespełniony piłkarz i trener. Kim jest nowy selekcjoner Polaków?

Paulo Sousa został w czwartek nowym selekcjonerem reprezentacji Polski. Miłośnicy futbolu pamiętają go jako inteligentnego, "czującego grę"...

zobacz więcej

Do mistrzostw Europy 99 dni, a wokół najważniejszej piłkarskiej imprezy tego roku wciąż więcej pytań niż odpowiedzi. Jeszcze niedawno wydawało się, że organizację przejmą Anglicy, którzy już w maju chcą wpuszczać na trybuny Premier League kibiców, a do czerwca mogliby przyjąć dziesiątki tysięcy fanów z całej Europy.

UEFA upiera się jednak przy pierwotnym pomyśle: organizacji turnieju w aż 12 europejskich miastach. Czy pandemia koronawirusa pozwoli zrealizować ten ambitny plan? Na ostateczne decyzje przyjdzie jeszcze poczekać.

Na nic czekać nie zamierzały władze Polskiego Związku Piłki Nożnej. Gdziekolwiek turniej by się nie odbył, nasi reprezentanci są na niego niemal w pełni gotowi. Właśnie "domknięto" jedną z ostatnich kwestii: dobór ostatnich rywali przed mistrzostwami. Padło na Rosję i Islandię.

„Polski Związek Piłki Nożnej informuje, że reprezentacja Polski 1 czerwca 2021 roku o godzinie 20:45 zmierzy się w meczu towarzyskim z Rosją. Lokalizacja spotkania nie jest jeszcze potwierdzona. 8 czerwca Polacy zagrają jeszcze towarzysko na Stadionie Miejskim w Poznaniu (godz. 18:00) z Islandią, a następnie udadzą się na turniej finałowy. EURO rozpocznie się 11 czerwca” – poinformował PZPN na swojej stronie internetowej.

Debiut nowego selekcjonera, Paulo Sousy, nastąpi jednak oczywiście znacznie wcześniej. Jeszcze w marcu początek eliminacji mistrzostw świata 2022. Polacy rozpoczną je od starcia z Węgrami (25.03, Budapeszt), Andorą (28.03, Warszawa) i Anglią (31.03, Londyn). Wszystkie spotkania będzie można obejrzeć w Telewizji Polskiej.

źródło:
Zobacz więcej