RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Minister Czarnek ogłosił „Aktywny powrót do szkoły” [WIDEO]

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek przedstawił szczegóły programu poprawy kondycji fizycznej dzieci i młodzieży „Aktywny powrót do szkół”. Na piątkowej konferencji prasowej mówił, że jest to konieczne m.in. ze względu na pogarszającą się formę fizyczną młodzieży, uczącej się zdalnie. Specjaliści alarmują, że u dzieci coraz częściej występuje „efekt postcovidowy”.

Powrót do szkół jeszcze w tym semestrze? Przemysław Czarnek komentuje

Dziś drugi dzień matur próbnych, przeprowadzanych w ścisłym reżimie sanitarnym. W TVP Info minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek mówił, że z...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Na piątkowej konferencji prasowej Przemysław Czarnek powiedział, że pandemia koronawirusa i nauczanie zdalne spowodowało wiele problemów dla uczniów i rodziców. Jednym z nich jest spadek sprawności fizycznej uczniów. Ma jej przeciwdziałać właśnie program „Aktywny powrót do szkoły”.

– Rzeczywiście, z uwagi na długotrwałe przesiadywanie w pomieszczeniach zamkniętych, brak aktywności, spowodowała, że ten poziom sprawności fizycznej jest niższy – podkreślił Czarnek, dodając, że otyłość, nadwaga i wady kręgosłupa są głównymi problemami wśród uczniów.

Czarnek: Przygotowujemy się na powrót do szkół


Program „Aktywny powrót do szkoły” został podzielony:

I etap obejmie szkolenia dla nauczycieli, prowadzone przez specjalistów z Akademii Wychowania Fizycznego,

II etap przewiduje zajęcia sportowe i dodatkowe dla uczniów.

Jak mówił szef MEiN, resort przygotowuje się na powrót uczniów do szkół. – Bo wiemy, że czas epidemii i czas nauki zdalnej rzeczywiście powoduje szereg komplikacji, z którymi się borykamy. Przygotowujemy cztery programy – zaznaczył.

Zobacz także: Minister edukacji: Jest ryzyko, że klasy I-III wrócą do nauczania zdalnego Przemysław Czarnek poinformował, że inne przygotowane przez ministerstwo programy obejmują pomoc psychologiczną dla uczniów, przeciwdziałanie wadom wzroku i pomoc w uzupełnianiu wiedzy. Mają być prezentowane w najbliższych tygodniach.

źródło:
Zobacz więcej