RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Polak walczy o mistrzostwo świata UFC. „Jestem bardziej wszechstronny”

Jan Błachowicz i Israel Adesanya (fot. PAP/Maciej Cholewiński)
Jan Błachowicz i Israel Adesanya (fot. PAP/Maciej Cholewiński)

Jan Błachowicz przyznał, że jest przygotowany na różne scenariusze, a jego sobotni rywal, Nigeryjczyk Israel Adesanya, nie jest w stanie go zaskoczyć w walce o mistrzostwo świata UFC w wadze półciężkiej. – Jestem bardziej wszechstronny – przyznał zawodnik mieszanych sztuk walki.

Ma koronawirusa i właśnie wygrał Puchar Świata

Po trwających w Oberstdorfie mistrzostwach globu skoczkom narciarskim pozostaną tylko trzy indywidualne konkursy Pucharu Świata w Planicyi. To...

zobacz więcej

Błachowicz, choć w Las Vegas broni zdobytego we wrześniu pasa, nie jest faworytem. Emanuje jednak spokojem.

– Dojrzałem mentalnie do takich wydarzeń. Nie stresuję się tym, co dzieje się wokół mnie. Teraz wiem, jak odpowiednio przygotować się do tak ważnej walki. Dlatego do Las Vegas przyleciałem ponad dwa tygodnie przed pojedynkiem, aby nie mieć problemów z aklimatyzacją – przyznał pochodzący z Cieszyna zawodnik.

Polak rozumie decyzję rywala o przenosinach do wyższej kategorii wagowej.

Rywal zdominował wagę średnią


– Adesanya zdominował wagę średnią i szuka nowych wyzwań. Gdybym był na jego miejscu, zrobiłbym to samo. Dlatego nie jestem tym zaskoczony – ocenił „Cieszyński Książę”. Niepokonany w UFC Adesanya ma na koncie 20 zwycięstw. Zdecydowaną większość walk rozstrzygał w „stójce”.

Zobacz także: Początek Halowych Mistrzostw Europy. Ile medali zdobędą Polacy?

– Wydaje mi się, że jestem zdecydowanie bardziej wszechstronny. Przecież nikt nie wie, jak on porusza się w parterze – zauważył Błachowicz.

Kibice wracają na stadiony. Jest oficjalna decyzja rządu

17 maja 2021. Tę datę brytyjscy kibice oznaczyli w swoich kalendarzach czerwonych kolorem. To właśnie od tego dnia na stadiony na Wyspach...

zobacz więcej

– Jeżeli nasza walka przejdzie do parteru, to ja będę górował. W „stójce” wydaje się, że jesteśmy sobie równi. Oczywiście będę musiał uważać na jego kopnięcia, bo ma zdecydowanie lepszą pracę nóg – ocenił.

Polak przyznał, że jest przygotowany na różne scenariusze.

– Każdą walkę sobie wizualizuję. Nie tylko pojedynek, ale całą otoczkę, czyli wejście do oktagonu i wszystko co będzie się działo. Znaleźliśmy słabe strony Nigeryjczyka, ale trzeba obejrzeć walkę i zobaczyć, jak staram się je obnażyć – zakończył Polak.

Ultimate Fighting Championship


W Ultimate Fighting Championship Błachowicz występuje od 2014 r. Początkowo częściej przegrywał niż wygrywał, ale w ostatnich trzech latach poniósł tylko jedną porażkę. Jego obecny bilans w MMA wynosi 27-8 (8 KO, 9 SUB), zaś w UFC 10-5.

Zobacz także: Mistrzostwa Europy bez polskich gwiazd. Problemy przed HME w Toruniu

źródło:

Zobacz więcej