RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

MŚ w Oberstdorfie. Polacy powalczą o medale na dużej skoczni

Polak Piotr Żyła w serii kwalifikacyjnej do konkursu (fot. PAP)
Polak Piotr Żyła w serii kwalifikacyjnej do konkursu (fot. PAP)

W piątek odbędzie się walka o medale na dużej skoczni podczas mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym w Oberstdorfie. Na normalnym obiekcie niespodziewanie triumfował Piotr Żyła, którego kolejny sukces nie byłby już takim zaskoczeniem.

Ma koronawirusa i właśnie wygrał Puchar Świata

Po trwających w Oberstdorfie mistrzostwach globu skoczkom narciarskim pozostaną tylko trzy indywidualne konkursy Pucharu Świata w Planicyi. To...

zobacz więcej

34-latek w Niemczech jest po prostu w dobrej formie. Na normalnym obiekcie nie dał szans rywalom, a przenosiny na dużą skocznię nie sprawiają mu problemów. W czwartkowych kwalifikacjach zajął bowiem czwarte miejsce.

W nich najlepszy był Stefan Kraft. Austriak ma ostatnią okazję na osłodzenie kompletnie nieudanego sezonu. W poprzednim cyklu Pucharu Świata zdobył Kryształową Kulę, ale szanse na jej obronę stracił szybko. W listopadzie i grudniu prześladowały go problemy zdrowotne – zakażenie koronawirusem i kontuzja pleców.

Konkurs bez Graneruda


Teraz COVID-19 wyeliminował za to Halvora Egnera Graneruda. Norweg, który jest już pewny triumfu w PŚ 2020/21, o zakażeniu dowiedział się w środę.

Tytułu wywalczonego przed dwoma laty na skoczni w Innsbrucku będzie bronił Markus Eisenbichler. Niemiec w kwalifikacjach zajął trzecie miejsce. Skreślać nie można także Dawida Kubackiego i Kamila Stocha, choć na razie w Oberstdorfie brakowało im błysku.

Start pierwszej serii zaplanowano na godz. 17. Gdzie będzie można obejrzeć zmagania o medale? Transmisja w TVP Sport oraz online w TVPSPORT.PL i aplikacji mobilnej już od 15.40. Widzowie TVP 1 dołączą tuż przed rozpoczęciem rywalizacji

źródło:

Zobacz więcej