RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Lekarz przepisał nielegalnie prawie 2 mln recept na silnie uzależniające leki

Lekarzowi grozi skazanie na od 14 do 59 lat więzienia (fot. PIxabay/valelopardo)
Lekarzowi grozi skazanie na od 14 do 59 lat więzienia (fot. PIxabay/valelopardo)

74-letni lekarz z nowojorskiego Long Island został oskarżony o nielegalne wypisanie ponad 1,8 mln dawek uzależniających opioidów, a także sprzedaż narkotyków. Grozi mu kara do 59 lat więzienia.

Napadał na kobiety w parku, niektóre molestował. Trafił do aresztu

Policjanci zatrzymali 34-letniego mężczyznę, który napadał na kobiety w jednym z parków we Wrocławiu. Sprawca groził im, że skrzywdzi ich dzieci,...

zobacz więcej

Dr George Blatti stanął pod zarzutem nielegalnego przepisywania ogromnych ilości opioidów z bagażnika jego samochodu i prowizorycznego biura. Dwie z jego recept doprowadziły w sierpniu zeszłego rok do przedawkowania, w jednym przypadku śmiertelnego.

Według stacji ABC lekarz jest oskarżony o sprzedaż Roxicodone, Methadone i Dilaudid z bagażnika swojego samochodu na parkingu sieci restauracji Dunkin Donuts w Baldwin na Long Island. Zarzuca mu się też sprzedaż narkotyków w opuszczonym sklepie RadioShack, który wynajmował jako swój prowizoryczny gabinet.

Niezwykle duża liczba recept


Biuro Prokuratora Okręgowego w hrabstwie Nassau informowało, że Blatti przepisał ponad 1,8 mln dawek uzależniających opioidów w ciągu pięciu lat. Został aresztowany po tym, kiedy śledczy zauważyli, że wypisuje niezwykle dużą liczbę recept.

Czytaj więcej: Niemowlę zmarło na sepsę. Dziewczynka była konsultowana przez teleporadę

Zdaniem prokuratury nabywcy rzekomo prosili o leki w określonych ilościach i Blatti wystawił im recepty bez uprzedniego zbadania, skierowania do specjalistów bądź zalecenia kuracji łączącej się z ich stanem zdrowia

źródło:

Zobacz więcej