RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Porwania, ucieczki. Służby w Tennessee odnalazły 150 zaginionych dzieci

Służby szukają pozostałych zaginionych dzieci (fot. Jeremy Hogan/SOPA Images/LightRocket via Getty Images)
Służby szukają pozostałych zaginionych dzieci (fot. Jeremy Hogan/SOPA Images/LightRocket via Getty Images)

W amerykańskim stanie Tennessee służby dotarły do 150 poszukiwanych dzieci. To rezultat operacji, która rozpoczęła się na początku stycznia. Podjętą ją po tym, jak zidentyfikowano 240 zaginionych dzieci.

Dziecko porwane przez laleczkę Chucky? Informację wysłano przez pomyłkę

Departament bezpieczeństwa publicznego stanu Teksas przez przypadek wysłał informację o porwaniu dziecka przez postać z horroru. Teraz wyjaśnia, że...

zobacz więcej

W ciągu ostatnich dwóch tygodni trwały działania, które doprowadziły do odnalezienia 150 zaginionych dzieci. Służby zapewniają, że będą pracować dalej, by odnaleźć pozostałych 90 nieletnich.

Ze 150 dzieci w wieku od 3 do 17 lat, do których udało się dotrzeć w ostatnich dniach, co najmniej pięcioro było potencjalnymi ofiarami handlu dziećmi, a co najmniej jedno zostało porwane. Są wśród nich także takie, które opuściły domy, czy mieszkały z innymi członkami rodziny.

Szacuje się, że każdego miesiąca w stanie Tennessee, zamieszkanym przez prawie 7 mln ludzi, giną setki dzieci. Powody są różne – ucieczki, rodzinne spory o opiekę, ale występują też pobudki czysto kryminalne i dotyczące porwań czy handlu nieletnimi.

W całym 2020 roku we współpracy z agencją federalną United States Marshals Service odnaleziono 387 dzieci. W kilku innych stanach – takich jak Ohio, Wirginia, Indiana i Georgia – również rozpoczęto specjalne operacje, podczas których śledczy skupiają się na odnajdywaniu zaginionych dzieci.

-> Przeczytaj także o próbie porwania 9-latka w Białymstoku. Chłopiec mówił, że nieznajomy chciał wciągnąć go do samochodu

źródło:
Zobacz więcej