RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Ograniczenie teleporad. Nowe rozporządzenie ministra

Niedzielski: To już jest czas, żeby przywracać normalne, standardowe leczenie (fot. Shutterstock; Forum)
Niedzielski: To już jest czas, żeby przywracać normalne, standardowe leczenie (fot. Shutterstock; Forum)

Minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział, że w piątek podpisze rozporządzenie ograniczające zakres świadczonych przez lekarzy teleporad. – To już jest czas, żeby przywracać normalne leczenie, teleporada powinna być jedną z metod kontaktu z lekarzem, ale nie dominującą – podkreślił w Polsat News.

Kiedy ruszy produkcja szczepionki w Polsce? Padła data

Wierzymy, że produkcję szczepionek przeciwko COVID-19 przez firmę Mabion uda się uruchomić na przełomie drugiego i trzeciego kwartału 2021 roku –...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Minister zdrowia przyznał, że teleporada jest bardzo wygodna, np. w razie konieczności wydania tylko recepty, ale potrzebne są zmiany.

Spada liczba zakażonych lekarzy


– W dniu jutrzejszym podpiszę rozporządzenie, które było przygotowywane w ostatnich dwóch tygodniach, które będzie ograniczało zakres świadczonych teleporad, dając oczywiście pacjentowi cały czas możliwość skorzystanie z tej teleporady – zapowiedział Niedzielski.

Podkreślił, że dzięki szczepieniom liczba dziennych zachorowań wśród lekarzy spadła z ok. 200 przypadków dziennie w grudniu ub. roku do 10 obecnie. Powtórzył, że wśród lekarzy nie widać trzeciej fali epidemii.

Czytaj także: Niedzielski: Wśród lekarzy nie widać trzeciej fali zachorowań

– To już jest czas, żeby przywracać normalne, standardowe leczenie, aczkolwiek uważam, że teleporada też powinna mieć stałe miejsce w arsenale środków. Powinna być jedną z metod kontaktu z lekarzem, ale nie dominującą – podkreślił szef MZ. Niedzielski nie wykluczył otwarcia tuż przed Wielkanocą restauracji i kawiarni. – Myślę, że jest duże prawdopodobieństwo, że tak będzie, o ile ta trzecia fala, jej apogeum, zmieści się w czasie przed świętami – dodał Niedzielski.

źródło:

Zobacz więcej