RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Katastrofa śmigłowca wojskowego w Turcji. Są ofiary

Śmigłowiec rozbił się na obszarach wiejskich koło miasta Tatvan (fot. Ozkan Bilgin/Anadolu Agency via Getty Images)
Śmigłowiec rozbił się na obszarach wiejskich koło miasta Tatvan (fot. Ozkan Bilgin/Anadolu Agency via Getty Images)

Dziewięć osób zginęło, a cztery zostały ranne w katastrofie wojskowego śmigłowca na południowym wschodzie Turcji – poinformowało tureckie ministerstwo obrony. Według resortu śmigłowiec rozbił się na obszarach wiejskich koło miasta Tatvan, w zamieszkanej głównie przez Kurdów prowincji Bitlis.

Katastrofa lotnicza w Sudanie Południowym. Wiele ofiar

Co najmniej dziesięć osób – w tym dwaj piloci – zginęło w wyniku katastrofy samolotu w Sudanie Południowym. Maszyna rozbiła się na pasie startowym...

zobacz więcej

„Dziewięciu bohaterskich żołnierzy poniosło śmierć męczeńską, a czterech zostało rannych” – podało ministerstwo, dodając, że katastrofa śmigłowca była nieszczęśliwym wypadkiem, którego przyczyny nie są obecnie znane.

Według telewizji HaberTurk maszyna rozbiła się w niesprzyjających warunkach pogodowych, podczas opadów śniegu i gęstej mgły.

Na razie nie wiadomo, w jakim stanie są ranni, którzy zostali przewiezieni do najbliższego szpitala.

Resort obrony wyjaśnił, że śmigłowiec typu Cougar, wyprodukowany przez Airbusa, wystartował z miasta Bingol do Tatvan krótko przed godziną 14:00 czasu lokalnego, a pół godziny później zniknął z radarów. Wojsku udało się zlokalizować miejsce katastrofy po wysłaniu tam dronów, samolotu zwiadowczego i innego śmigłowca.

Czytaj także: Oszukał śmierć po raz drugi. Po katastrofie samolotu z Chapecoense wyszedł cało z drogowej

Armia turecka regularnie prowadzi na południowym wschodzie kraju operacje przeciwko Partii Pracujących Kurdystanu (PKK), organizacji określanej przez Ankarę i jej zachodnich sojuszników jako „terrorystyczną”. W 2017 roku wojskowy śmigłowiec rozbił się w prowincji Sirnak, graniczącej z Syrią i Irakiem. Zginęło wówczas 13 osób.

Czytaj także: Katastrofa drogowa w Kalifornii. 14 osób zginęło na miejscu

 

źródło:

Zobacz więcej