RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Premier o pandemii: Bolesna lekcja pokory

Premier Mateusz Morawiecki (fot. Krystian Maj/KPRM)
Premier Mateusz Morawiecki (fot. Krystian Maj/KPRM)

Dokładnie rok temu wykryto w Polsce pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. „Nie jest to z pewnością rocznica, którą ktokolwiek chciałby świętować, ale data ta sprzyja chwili refleksji i podsumowań. Wielka polska poetka – Wisława Szymborska, napisała »Tyle wiemy o sobie, ile nas sprawdzono«. Czego nas nauczył ten rok pandemii?” – napisał w mediach społecznościowych premier Mateusz Morawiecki.

Premier apeluje o jak najszybsze zatwierdzenie szczepionki Johnson & Johnson

Trzeba przyspieszyć proces szczepień – podkreślił w czwartek premier Mateusz Morawiecki i zaapelował do Komisji Europejskiej oraz Europejskiej...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

„Pandemia koronawirusa dała nam bolesną lekcję pokory, zrewidowała hierarchię naszych potrzeb i kazała zadać pytania o kluczowe wartości” – napisał w czwartek na Facebooku premier Mateusz Morawiecki rok po zdiagnozowaniu w Polsce pierwszego przypadku zakażenia koronawirusem.

Morawiecki przypomniał, że w czwartek mija 365 dni od pierwszego zakażenia koronawirusem w Polsce.

„Jakże inna była Polska i świat jeszcze rok temu, a jak inne są teraz. Tematy, którymi emocjonowaliśmy się w debacie publicznej i o które toczyliśmy zażarte spory w mediach, w kawiarniach, na ulicach i salach sejmowych ustąpiły miejsca trosce o zdrowie najbliższych i lękowi o to, co przyniesie jutro” – zwrócił uwagę szef rządu.

Rok temu rozpoczęliśmy wspólnie walkę o to, jak będzie wyglądała nasza przyszłość. Tysiące osób, pomimo heroizmu i poświęcenia innych, odeszło od nas. Pożegnaliśmy przez ten rok wielu wspaniałych ludzi. W obliczu choroby, Boga i majestatu śmierci, wszyscy pozostajemy równi. Oni na zawsze pozostaną w naszych sercach” – napisał.

Szef rządu podziękował również służbom medycznym, pracownikom administracji rządowej, pracodawcom i pracownikom, którzy - jak napisał - ramię w ramie walczą o każdą firmę, miejsce pracy, życie i zdrowie Polaków.

Dziś mija dokładnie 365 dni od chwili, gdy w Polsce pojawił się koronawirus. Nie jest to z pewnością rocznica, którą...

Opublikowany przez Mateusz Morawiecki Czwartek, 4 marca 2021


„Dziękuję również ludziom dobrego serca i wolontariuszom, za Wasz bezinteresowny trud i troskę. Chciałbym też powiedzieć »przepraszam« za błędy i niedociągnięcia, które popełniliśmy. Absolutnie nikt nie spodziewał się tego, co nadeszło. Wielu rzeczy nowoczesne społeczeństwa i kraje muszą uczyć się na nowo. Być może za bardzo zaufaliśmy naszej technologii i zwyciężyła w nas pewność, że wszystko co złe - wojny, epidemie i kryzysy - dzięki demokracji i rozwojowi nauki oraz techniki, to już archaizmy minionych wieków” – napisał Morawiecki.

Morawiecki zaapelował też do społeczeństwa o „cierpliwość”. „Na koniec chciałbym, żebyśmy wszyscy pamiętali, że cierpliwość jest często gorzka, ale wydaje słodkie owoce. Wiele już poświęciliśmy, ale aby ta ofiara miała sens, musimy jako społeczeństwo twardo iść naprzód i z optymizmem patrzeć w przyszłość” – napisał szef rządu.

źródło:
Zobacz więcej