RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Budka nazwał Zimocha celebrytą. „Sam puszcza oko do byłego celebryty TVN” [WIDEO]

Szef PO Borys Budka w kontekście odejścia z KO posła Tomasza Zimocha stwierdził, że „nie powinno stawiać się na celebrytów”. Chwilę później chwalił już lidera Polski 2050, który do polityki trafił z showbiznesu. – Karci swojego byłego kolegę klubowego, a z drugiej strony przymila się i puszcza perskie oczko do innego celebryty, Szymona Hołowni. Przecież lider Polski 2050 był jedną z czołowych postaci TVN, głosząc wcześniej polityczne kazania w niektórych kościołach jako działacz rzekomo katolicki – powiedział tvp.info poseł PiS Jan Mosiński.

Poseł odszedł z KO. Domagają się, by zwrócił im 223 tys. złotych

Tomasz Zimoch odszedł z Koalicji Obywatelskiej. Chociaż były dziennikarz dostał się do Sejmu dzięki miejscu na listach Borysa Budki, teraz porzucił...

zobacz więcej

Budka twierdzi, że Zimoch, który opuścił KO, to celebryta


W Polsat News przewodniczący Platformy Obywatelskiej Borys Budka był pytany, dlaczego nie znalazł czasu na spotkanie z posłem Tomaszem Zimochem, który opuścił Koalicję Obywatelską i na razie pozostaje posłem niezrzeszonym. „Temat Tomasza Zimocha uznaję za zamknięty. Powinien mieć odrobinę honoru i nie krytykować tych, którzy dali mu mandat poselski. Dostał pierwsze miejsce na liście Koalicji Obywatelskiej. Mamy też nauczkę, że nie powinno się stawiać na celebrytów” – tłumaczył Budka, który przypomniał, że Zimoch to były komentator sportowy i powinien wiedzieć, że w polityce gra się drużynowo. Chwilę później Budka komplementował lidera Polski 2050 Szymona Hołownię. „Mam dobre zdanie o Szymonie Hołowni pomimo tego, że podbierał nam parlamentarzystów” – mówił Budka. Zdaniem szefa PO z liderem Polski 2050 łączy go chęć zmiany Polski na lepsze.

Zobacz także: Osamotniona PO. Poseł SLD: Nie podoba wam się TVP Info, to nie chodźcie tam [WIDEO]

Mirosław Suchoń z KO: Ktoś, kto zdobył kilkadziesiąt tysięcy głosów to nie celebryta


– Ja myślę, że Tomasz Zimoch już od dłuższego czasu był mentalnie poza klubem Koalicji Obywatelskiej. O kimś, kto startuje do parlamentu, uzyskuje poparcie kilkudziesięciu tysięcy osób, trudno jednak mówić, że to jest jakiś celebryta. Intencją tego startu i Koalicji Obywatelskiej było zbudowanie maksymalnie szerokiego grona, złożonego z przedstawicieli różnych grup społecznych. To, że nie wszyscy odnajdują się w takiej formule jest też w pewien sposób oczywiste. Historia pokazuje, że z różnych klubów, ugrupowań były odejścia – stwierdził poseł Koalicji Obywatelskiej Mirosław Suchoń. Zimoch w wyborach parlamentarnych w 2019 roku zdobył 47 tys. głosów, Budka 72 tys. głosów.

Robert Gontarz z PiS: Skoro w PO cieszą się z odejścia Zimocha, to dziwne, że go wcześniej nie wyrzucili


– Politycy Platformy Obywatelskiej mówią teraz, że cieszą się, że pan Zimoch odszedł. Pytanie, czemu nie zrobili czegoś, co mogli. Mogli najzwyczajniej w świecie wyrzucić pana posła. Nie zrobili tego, bo oczywiście nie chcieli tego zrobić. To jest takie tłumaczenie post factum, że oni tak naprawdę wszyscy tego chcieli. Mleko się rozlało, a oni mówią, że celowo to mleko rozlali. Czy inni posłowie będą odchodzić? Ci, którzy widzą, że Titanic pod nazwą Platforma Obywatelska uderzy w górę lodową, będą chcieli się ewakuować – ocenił poseł PiS Robert Gontarz.

Kolejne odejście z KO potwierdzone oficjalnie przez rzecznika Platformy

Poseł Tomasz Zimoch złożył 2 marca 2021 r. rezygnację z członkostwa w klubie Koalicji Obywatelskiej – poinformował Polską Agencję Prasową rzecznik...

zobacz więcej

Andrzej Szejna z SLD: Politycy PO udają, ze odetchnęli z ulgą po odejściu Zimocha


Ja myślę, że to odetchnięcie z ulgą jest nieco udawane. Ja nigdy nie oddychałbym z ulgą, gdyby ktokolwiek odchodził z Lewicy. Starałbym sobie to jakoś wytłumaczyć. Odejście jest po prostu odejściem. Chyba, że ktoś strasznie rozrabia i to rozstanie jest oczywiste, jak w przypadku premiera Węgier Wiktora Orbana i Europejskiej Partii Ludowej. Odszedł, zanim go wyrzucono – mówił poseł Lewicy Andrzej Szejna.

Zobacz także: Kulisy odejścia Zimocha. „On skłócił Platformę. Czarny tydzień PO”

Dobromir Sośnierz z Konfederacji: Kiedy szczury czują, że okręt tonie, to zaczynają uciekać


– Kiedy szczury czują, że okręt tonie, to zaczynają z niego uciekać na sąsiedni statek i być może jesteśmy tego świadkami. Jeśli kolejni posłowie będą wzmacniać konkurencyjną „Platformę Hołowni”, to grunt będzie się usuwał spod nóg tych, którzy są w Koalicji Obywatelskiej. Tym bardziej będą rozumieli, że dla nich może zabraknąć miejsca biorącego na listach wyborczych w kolejnych wyborach. Im bardziej będzie rósł w siłę Hołownia, tym będzie ich mniej, bo to elektorat w dużym stopniu wspólny. Tych odejść może być coraz więcej i może to przybrać w pewnym momencie rozmiar exodusu – stwierdził poseł Konfederacji Dobromir Sośnierz.

Robert Telus z PiS: Zaczyna się exodus posłów PO do innych ugrupowań


– Ich zachowanie, forma komentowania odejścia wynika z wielkiego niezadowolenia z tego, że doszło do tego odejścia. Tu nie chodzi o osobę posła Zimocha, tylko o to, że kolejna osoba odchodzi z Platformy Obywatelskiej. To pokazuje, że zaczyna się exodus posłów PO do innych ugrupowań. Nie wiedzą, jakie zająć stanowisko. Jedni piszą, że się cieszą, inni mówią, że jednak był porządnym człowiekiem. To pokazuje wielkie niezadowolenie – argumentował poseł PiS Robert Telus.

źródło:
Zobacz więcej